Hotel Niriides beach, RodosPomerne starší hotelový komplex Niriides Beach, vybudovaný v centrálnej  časti Kolymbie. Je teda vzdialený od mora cca 300 metrov, záleží od toho, ku ktorej pláži idete a ktorou cestou. Vzdialenosť k moru je meraná približne k najbližšej pláži, ale tam bolo dosť plno.

Vstupná hala hotela Niriides Beach je zároveň recepciou a stravovacou časťou, posedením pred televízorom a prípadne aj iným príslušenstvom. Vychádza sa z nej k bazénu, okolo ktorého sú postavené samotné budovy hotela Niriides Beach. Tie su dvoj- až trojpodlažné s točitým kruhovým schodiskom na vyššie poschodia. Hotelový komplex je tým pádom uzavretý a nepreniká tam až tak hluk z vonku, aj keď treba povedať, že to "vonku" je jedno parkovisko pred hotelom, jedna miestna asfaltka do tichšej časti strediska (teda nie moc frekventovaná) a polia a burina z ostatných strán.

Izby hotela Niriides Beach sú dosť veľké aj na poriadnu prístelku, na izbe bola klimatizácia (v čase našej návštevy v hotelovom režime - takže pri naivnom pokuse naštartovať ju sme behali okolo nej ako spotené kone a ona nie a nie nabehnúť Smile). 

Výhodou bol aj veľký balkón,  my sme mali izbu s výhľadom na vrch Tsambika (teda na juhozápadnú stranu), blok oproti mal izby s výhľadom k bazénu. 

Vedľa recepcie hotela Niriides Beach bolo malé volejbalové ihrisko, v čase našej návštevy trochu zarastené a navyše na recepcii nemali ani pumpu na nafúknutie lopty. Z druhej strany recepcie bola miestnosť pre každodenné detské programy (v nemeckom jazyku) a ešte ďalej detské ihrisko v tieni olivovníkov.

Jedáleň hotela Niriides Beach ponúkala miesto na naberanie stravy (my sme mali polpenziu formou švédskych stolov), strava bola jedlá a vždy sa dalo vybrať. Nápoje sa podávali k večeri za peniaze a keďže počas našej návštevy sa cena džbánu bieleho vína zvyšovala zo dňa na deň, po niekoľkých dňoch sme s tým prestali úplne, na "obrovskú radosť" čašníkov, ktorí sa mohli venovať nemeckej klientele, ktorá kupovala víno snáď aj šesťročným deťom.

V jedálni (aj na recepcii) bolo veľké množstvo komárov, takže najmä večere boli spríjemnené takým "tlieskacím rituálom".


Posledne pridané

Podobné články