Odchod autobusom od bw  Marina Sands asi o 8.45, cesta do prístavu Kissamos, nalodenie na loď, plavba na ostrov Gramvousa. Cestou výhľad na západné pobrežie Kréty, ktoré sa údajne každý rok dvíha o 2 mm (zatiaľčo východné pobrežie klesá do mora).

Po pristátí na ostrove pešia prechádzka na pevnosť (do výšky 137 m) - odporúčame pevnejšiu obuv (plážové šlapky na 10 cm podrážke, v akých tam chodili občianky z bývalého ZSSR, nie sú vhodné na kamenistý a prašný chodník). Výhľad na blízke ostrovy, zátoku Balos Bay a vrak lode (našťastie nie našej). Možnosť zakúpenia jedál a nápojov na lodi (pizza, souvlaki, šalát, plechovkové nápoje, Ouzo, Raki a pod.).

Balos Bay, Kréta, Grécko. Pohľad na Balos bay z pevnosti Gramvoussa

Po obede krátka plavba do zátoky Balos Bay. Nádherná zátoka a plytkou horúcou modrou a azúrovou vodou, žltým i ružovým pieskom, mušlami i ulitami. Celú nádheru kazili pravdepodobne ropné usadeniny, na ktoré bolo možné občas stúpiť (vezmite si preto aj plážovú obuv nižšej cenovej kategórie - tá sa ľahšie čistí v kontajnerovej čističke). Okolo 16.00 odchod na loď (do zátoky aj zo zátoky vás na loď prepravuje čln a preto nebuďte ako naši bývalí východní bratia, ktorí sa poslušne usadili na jednej strane člna a my sme mali čo robiť, aby sme aj s fotomateriálom, kamerami, mušlami a pod. neskončili vo vode).

Balos Bay, Kréta - pohľad na Gramvousu

Po výlete návrat do hotela Marina Sands. To sme ešte v Kissamose čakali takmer hodinu na spiatočný autobus, ktorý na nás zabudol...


Posledne pridané

Novinky

Doplnené 5/2022

Čítať ďalej...

Podobné články