Hotel Santa Marina, Amoudara, Kréta

Hotel Santa Marina

Hotel Santa Marina sa skladá z hlavnej budovy, bungalovov a príslušenstva. K hlavnej budove hotela Santa Marina počítam recepciu hlavný bar, jedáleň, spoločenské priestory a ubytovanie pri nich. K bungalovom počítam dvojposchodové domčeky medzi hlavnou časťou hotela Santa Marina a hotelom Armonia (kde sme mali stráviť 15 dní za rovnakú cenu ako v Santa Marine za 11 dní). K príslušenstvu počítam bazén, bar pri bazéne, destské hrisko, hriská na minigolf, petanque, tenis,WC pri plážovom bare a samozrejme - bar pri pláži samotný.

Recepcia hotela Santa Marina obsahovala všetko dôležité - recepčnú, recepčný pult, recepčného poskoka (o ktorom už bola reč), informačnú nástenku, dokonca aj vytlačený papier s teplotou vzduchu v danom regióne a príslušnom týždni.

Oproti recepcii bol hlavný bar, ktorý zahŕňal okrem jednej silnejšej zamračenej barmanky aj jedného usmievavého čašníka (pripomínal mi trochu súčasného riaditeľa jednej nemenovanej televízie na Slovensku) a jedného menšieho čašníka, množstvo pohárov, fliaš, ľadu a iných nevyhnutných maličkostí. Využívali sme tento bar pred večerou na posilnenie žalúdočných štiav a po večeri na rozriedenie obsahu žalúdka. O jedenástej končil program All inclusive, ale kto by chcel, mohol pokračovať do jednej ráno za svoje.

Hotel Santa Marina, Amoudara, Kréta. Tá na prízemí bola naša

Vedľa recepcie hotela Santa Marina bolo točité schodište, kadiaľ ste sa dostali k hotelovému WC, k spoločenskej miestnosti, miestnosti s masážnymi kreslami a miestnosti s internetom. Kreslá aj internet fungovali na mince, WC bolo zadarmo (v rámci all inclusive :-).

Vedľa hlavného baru bola jedáleň. Dalo sa sedieť v klimatizovanej časti vnútri, pod stromami za jedálňou, alebo medzi jedálňou a bazénom. Na druhej strane baru bola terasa, kde sa dalo posedieť, popiť, potancovať i všeličo iné (trebárs i pospať).

Ubytovanie v hlavnej časti hotela Santa Marina sa rozbiehalo na sever, východ, juh aj západ, predpokladám, že všetko bolo na jedno kopyto. Hotel bol vybavený výťahmi a rampami, takže bol vhodný aj pre imobilných.

Bungalovy hotela Santa Marina boli jedno- až dvojposchodové domčeky. Keďže boli navzájom trochu posunuté, vytvárali akýsi mini-labyrint a to odrádzalo niektorých novoubytovaných, čím vznikali dojemné situácie, pri ktorých rozhorčene tvrdili, že do tejto kobky jakživ nevstúpia (voľne preložené z ruštiny, slovenčiny i francúzskej posunkovej reči ;-). Manželke sa to tiež skraja nepáčilo, ale neskôr ocenila výhody bývania na prízemí. Keďže slnko nepálilo celý deň na strechu, dalo sa tu vydržať aj pri klimatizácii v hotelovom režime (óóóó, ako honosne nazvaných pár minút chladu). Ak by chcel niekto oponovať ohľadne dĺžky klimatizácie, tak uvediem nasledovné. Celá elektrika (a teda aj klimatizácia a chladnička) sa zapínala až po priložení čipu na klúči. Keď nebol kľúč, nebola šťava. Približne po siedmej sme vstávali, šli sme na raňajky, z raňajok na pláž, z pláže pár minút na izbe, na obed, po obede na pláž, pred večerou pár minút na izbe, večera, potom voľný program približne do polnoci. Keďže zhruba o polnoci vypínali klimatizáciu a bežalo už iba vetranie, bola izba takmer rovnako horúca ako okolitý vzduch. Keď klimatizáciu ráno nahodili, tak sme v podstate aj tak vstávali na ďalšie raňajky.... :-(. Nevýhodou prízemia bol fakt, že balkón nemal žiaden priestor na sušenie a tiež to, že všetci z ulice videli až do.... Ale našťastie tam nebolo veľa tých "všetci".

Hotel Santa Marina, Amoudara, Kréta. Pohľad od hlavnej budovy k bungalovom. V pozadí špicatý kopec Stroumbolas. Vľavo od neho je tabuľová hora neznámeho mena

Hotel Santa Marina, Amoudara, Kréta. Záhrada hotela Marina Sands medzi hlavnou budovou a bungalovmi

Vľavo od nás (pri pohľade na more) bol múr a za ním hotel Armonia. Všade bolo plno kvetov, zeleň pravidelne zalievali. Pri balkóne sme mali muškáty, pri múre boli hlavne oleandre. Susedný hotel Armonia nebol v čase našej návštevy prevádzkovaný, bazén mal vypustený, klimatizáciu zalepenú. Ale postupne ho začínali nahadzovať...

Hotel Santa Marina, Amoudara, Kréta. Pohľad na hotel Armonia od izby

Bazén hotela Santa Marina ma nelákal. Žiadne vlny, málo slaná voda, po večeri sa už čistil a chlóroval a teda sa v ňom kúpali (devy oslavujúce) iba nedobrovoľne a pred raňajkami bol takisto prázdny. Najkrajší na fotenie bol teda logicky pri súmraku. Bar pri bazéne iba s nealkoholickými nápojmi.

Nočný bazén hotela Santa Marina v Amoudare. Keďže sa bazén čistil nik sa už nekúpal. Fotka je výrazom relaxu. Drink v ruke, hudba z baru (nie je práve počuť, asi mali prestávku ;-) a prípadne plno komárov...

Bazén hotela Santa Marina, Amoudara, Kréta

Beach-bar, bar pri pláži alebo tiež Pedrovo kráľovstvo - to už je iná káva (aj keď kávu ja pijem raz za päťročnicu a teraz už mám odpité približne minimálne do roku 2016). Otvorené približne od desiatej do pol šiestej. Hovorím približne, lebo barman Pedro nemal nikdy problém. A my tiež nie. Keďže okolo obeda podávali aj teplé jedlá, niektorí francúzi riešili svoju lenivosť tým, že sa od baru nepohli ani na obed a svoje zvrhlé chúťky na mladé mäsko (a zemiačky a šalátiky a zákusky a ovocíčko a zmrzlinku) si upokojovali práve tu. Pravda, istá pragmatickosť sa im uprieť nedá, lebo Pedro podával aj tvrdý alkohol, zatiaľčo v jedálni sa dalo čapovať iba pivo a víno. Ale na druhú stranu, s umelohmotnými pohármi z beach-baru sa nedalo štrngať, takže uši zostali ochudobnené...

Izby hotela Santa Marina v Amoudare na Kréte

Izby boli štandardne vybavené. Dve postele, vybavené kolečkami vzadu, takže v prípade hádky s manželkou ich možno odtlačiť trebárs k moru ;-), dalšia dvojposchodová posteľ s dreveným rebríkom, ktorý slúžil aj na vešanie bielizne, dva nočné stolíky, stolík so zrkadlom, chladnička (vďaka systému vypínania elektriky v podstate nestíhala), televízor (zásuvka Scart), jeden stolík so šuplíkmi, skriňa v predsieni s dostatkom vešiakov. Balkón (teda ak sa to tak dá nazvať) - bola vykachličkovaná plocha cca 2 x 1,5 metra, na ktorú sa vmestil plastový stolík a štyri stoličky. Chýbala tu akákoľvek možnosť upevniť šnúru na bielizeň.

Kúpeľňa obsahovala vaňu so závesom, zrkadlo, pripravené mydlo, sprchový šampón, dva poháre, WC, kefu na WC, toaletný papier a neodmysliteľný kôš. Vetracie okienko dômyselne a rafinovane vyúsťovalo od vane rovno na schodište, vedúce do izieb nad nami, takže ho bolo potrebné pri sprchovaní zatvárať, aby ostatní spolubývajúci neutrpeli nejaký šok alebo čo :-).

Izba hotela Santa Marina v Amoudare, Kréta

Izba hotela Santa Marina v Amoudare, Kréta

Izby upratovali každý deň, približne pred obedom. Na vnútornej strane kľučky bola zavesená klasická PST/clean visačka. Raz som ju pri odchode na pláž zavesil zvonku, aby baby vedeli, že sme vypadli - a odvtedy už ceduľka nebola.


Posledne pridané

Novinky

Doplnené 5/2022

Čítať ďalej...