Radosti hotela Santa Marina v Amoudare na Kréte

Medzi tie lepšie veci patrí predovšetkým personál hotela Santa Marina. Či už recepčné, barmani, kuchári, personál v jedálni, upratovačky, ale predovšetkým Pedro. Samozrejme, našli sa aj zamračení ľudia, ale kto by im už na dovolenke venoval pozornosť. Medzi tých som radil mladíka na recepcii, ktorý slúžil ako hromozvod (koho by to z nás bavilo, že) a silnejšia recepčná v hlavnom bare.

Medzi to lepšie radím aj francúzskych animátorov - aj keď po pravde - bola to taká čudná zmeska. Minimálne Džidži bol Tunisan. Ale ten zas ovládal najviac slov zo slovenčiny (pozdravy, ľahká konverzácia - a samozrejme: ty kokso). Zo zábaviek boli u francúzov najviac obľúbené tance (cca od 19.00 do 20.00 na terase, potom od 21.00 do 21.00 tiež na terase a nakoniec sa presunuti do teátra, kde pokračovali cca do polnoci (ale končili aj skôr). Okrem povinného skákania na klubovú melódiu sa snažili občas aj ľudí naučiť tancovať, ale z desiatich kusov animátorov vedeli tancovať tak dvaja - a podľa toho to aj vyzeralo. Mne vadilo, že sa silou mocou snažili zabaviť ľudí. A to aj vtedy, keď sa ľudia už dobre zabávali. Takže pri diskotéke zrnova a znova predvádzali tie svoje spartakiádne nácviky, až kým sa priestor nevyprázdnil. A v najlepšom zas... Ale aspoň sa ľudia nepošliapali.

Okrem toho tam bola možnosť zahrať si plážový volejbal, tenis, minigolf, zacvičiť si aerobik (alebo čo to predvádzali na tráve), zacvičiť si v bazéne... My sme najviac využívali plávanie v mori, prechádzky do  plážového bufetu, dvíhanie plastových pohárov a podobne, takže sme animátorov nepotrebovali.

Časť, kde sme boli ubytovaní, bola dostatočne tichá (ale to bolo spôsobené aj klientelou v danej dobe s prevahou starších ročníkov a zatvoreným hotelom Armonia v susedstve).

Starosti hotela Santa Marina

Sem radím predovšetkým množstvo komárov na izbe. Súviselo to aj s ďalšou starosťou hotela - totiž s klimatizáciou v hotelovom režime. Pri vytiahnutí kľúča a tým vypnutí elektriky sa vypla aj klimatizácia a pokiaľ človek nesedel pol dňa na izbe, tak sa priestor nestihol dostatočne vychladiť na to, aby komáre odtiahli. Na izbe bolo aj dosť takých divných mušiek. Nie žeby štípali, ale obyčajne sme vraždili všetko živé nablízku a oni zvyšovali počet cieľov.

Pred odchodom sa v stredisku Amoudara konal nejaký koncert. Keďže teátro bolo hneď za ďalším hotelom (Armonia), počuli sme hudbu veľmi jasne (a hlasne prirodzene). Asi do takej jednej či druhej hodiny.

Medzi starosti rozhodne neradím elektráreň. Hotel Santa Marina je od nej dostatočne vzdialený na to, aby bolo cítiť akékoľvek prejavy industrializácie. Komíny boli dostatočne vysoké a vietor neustále fúkal od mora smerom do vnútrozemia. Tankery naopak občas spríjemňovali nudné ničnerobenie na pláži.


Posledne pridané

Novinky

Doplnené 5/2022

Čítať ďalej...