Pred návratom na Krétu

Čo očakávam a kam sa pohnem na Kréte - asi je najvyšší čas porozmýšľať nad týmito otázkami. Čakám, že tam bude more - prirodzene, veď k moru ideme. Blízko je hlavné mesto Heraklion, takže nejaká prechádzka sa črtá. Rovnako Knossos, veď kto vraj nevidel Knossos, ten nebol na Kréte. Dobrá volovina, veď podľa mňa možno aj viac ako polovica Kréťanov ešte v Knosose nebola. Je to určite podobné ako na Slovensku - kto nevidel Kriváň, Oravský hrad, Spišský hrad, Slovenský raj či iné atrakcie (Hranovnica, Jarovnice, Luník IX - :-) )...

No a potom je tu ďalšie lákadlo - Ida. S požičaním auta by to nemuselo byť až také márne, veď internetové tamtamy píšu o nejakých 6 až 10 hodinách. Nejaké trasy do GPS už existujú, takže možno vyskúšam a dám vedieť.

Rovnako Kofinas a kraj na juhu okolo neho môže byť zaujímavý, ale tu budú asi limitujúce aj asfaltky verzus poľné cesty.
Aj nejaké tie rokliny (gorge) sú zväčša na juhu :-), lenže tie možno až niekedy inokedy, keď budem trochu bližšie. 

V marci 2009 sa situácia mení a namiesto plánovaného Klubu Armonia  ;-( to začína vyzerať na Hotel Santa Marina v Amoudare... takže uvidím, čo sa z toho vyvrbí či vydubí.
 
Termín sa blíži, avšak cestovka ešte nič neposiela - tajnostkárka. Ale vraj by let mal byť poobede a nie v noci - takže aspoň niečo pozitívne.

 
 
 

Posledne pridané

Novinky

Doplnené 5/2022

Čítať ďalej...