Dosť ľudí sa sťažovalo (skôr by som povedal, že frflalo), že je hotel starý, že im tečie voda, že im netečie voda, že im nedali toaletný papier, že je more skalnaté, že skaly sú aj na piesku, že je málo slnečníkov, že je málo lehátok, že je tvrdý chlieb, že je málo zákuskov, že je veľa cestovín - čo vyhovuje najviac Talianom, že je hotel hlučný (lebo sú tam taliani s deťmi), že veľmi fúka, že sú veľké vlny, že vlny sú malé, že občas nejde elektrika, že občas netečie voda, že občas nejde internet, že im chýba veľkoplošná obrazovka, že v okolí nič nie je, že by sem už nikdy nešli, že by sa sem hocikedy vrátili... (teraz ma napadlo, že na skalnaté more sa sťažovali hlavne tí, čo celý deň vylihovali pri bazéne).

Nie som riaditeľ Zemegule a priľahlého okolia, aby som riešil sťažnosti, dokonca nie som ani šéfom Dutej bútľavej vŕby, ktorá každého vypočuje a poradí mu, môžem však poskytnúť pár postrehov, ako sme vzniknuté neočakávané situácie riešili my, prípadne ľudia v našom okolí.

1. Situácie s ktorými nič nenarobíme

Vietor - ignorujte ho, po pár dňoch ustúpi. Pri mori sme ležali na ploche pri Teátre, kde aspoň nehnal na nás piesok. V prípade silnejšieho vetra sa možno kúpať v hornom bazéne, kde sa vytvárajú celkom slušné vlny. V aquaparkoch by ste museli platiť, tu máte atrakciu zadarmo.

Skaly v piesku na pláži - nezahadzujte ich, v prípade vetra Vám aspoň neodnesie osušku. Personál sa síce snaží zbierať väčšie kusy z pláže, ale to je len boj proti veterným mlynom.

Skalnaté more - je nepríjemné pre bosé nohy, pretože kamene a platá sú veľmi šmykľavé. Pomôžu topánky do vody, cvičky alebo sandále. Dá sa v nich pohodlne chodiť, celkom obstojne plávať.

Starý hotel - ak nechcete brať na Krétu Primalex, tak sa na to vykašlite. Ono to iba tá omietka tak divne vyzerá. Mojej manželke sa to páčilo natoľko, že ma takmer začala nahovárať, aby sme si niečo také spravili aj v paneláku :-)

Netečie voda - ako väčšina gréckych hotelov má aj Blue Sea kolektory s vodou na streche. Netečúca voda môže byť príčinou výpadku elektriky (nefungujú čerpadlá), alebo preto, že niekto iný minul dostupnú vodu - veľa sa sprchoval, chcel si odpustiť chladnú vodu na pitie a pod.) - vtedy stačí, ak chvíľu počkáme (tak do 15 minút).

Tvrdý tmavý chlieb - túto položku som sem zaradil naschvál :-)

2. Situácie, pri ktorých riešenie je triviálne

Veľké vlny - Ak fúka na jednej strane ostrova, na druhej obyčajne nie (stredisko Pachia Amos na severe je vzdialené cca 25 km)

Malé vlny - platí to isté, čo pri veľkých vlnách

Málo lehátok a slnečníkov - my sme to riešili tak, že cestou na raňajky sme vzali osušky, tie sme hodili na vyhliadnuté lehátka a poriadne ich prištipcovali a zaťažili skalami (aby ich vietor neodniesol). Je možné, že neskôr to budete musieť robiť skôr (ako pred raňajkami).

Toaletný papier - na WC boli 2 kotúče, raz sa nám stalo, že už dochádzal jeden papier a my sme sa obávali, či to s nami nezamáva, tak sme jednu prázdnu roličku nechali na posteli a - čáry máry fuk, papier sme po príchode z pláže objavili nový.

Málo zákuskov - to sme riešili tak, že som si naberal zákusky ešte pred hlavným jedlom (môžem potvrdiť, že vydržali až do konca - teda do zjedenia). Neskôr bolo dobré urobiť si grétsky večer, to znamená posedieť dlhšie na obede či večeri a vziať si ich, keď priniesli novú várku.

Veľa cestovín (strava a hotel zamerané na Talianov) - Strava bola dostatočne pestrá a chutná na to, aby sa schuti najedol každý. Cestoviny patrili k tomu najlepšiemu, čo tam bolo (nehovorím, že boli najlepšie), a to doma jedávam cestoviny párkrát ročne, tu som si naberal (takmer) každý deň pol taniera. Keď hovorím, že strava bola chutná, myslím tým na to, že si každý môže vybrať to, čo mu chutí. Ja som si nakladal tak, aby som čo najviac ochutnal a aby som sa čo najviac najedol. Znamená to, že prvý tanier bol do polovice zaprataný cestovinami, k tomu prihodené trochu mäsa, 2 zemiaky, 2 lyžice tzazikov, nejaké rajčiny alebo šalát a prípadne feta-syr, plus zo všetkého, čo som chcel ochutnať. Na malý tanier som si robil vlastný variant gréckeho šalátu (rajčiny, cibula, tzaziky alebo majonéza, feta a poliať olivovým olejom a octom. Po ochutnaní a zjedení prvého taniera som si išiel nabrať tanier druhý, kde som už naberal iba to, čo mi chutilo najviac. Napríklad 3 kuracie štvrťky a k tomu grécky šalát. Priznám sa, že som neochutnal ryby (mám rád iba jedené doma, kde sa môžem hrabať v kostiach), alebo napríklad mne nechutí mousaka, tak som ju nejedol. Ale zato manželke chutí a tá si bola ešte 2-krát doberať, a zjedením 10 kuskov prekonala svoj doterajší rekord :-).

Hlučný hotel - rev reproduktora pri bazéne sa márne snažili prekonať cikády - občas sa síce zdalo, že sa im to podarí, ale elektrika je mocný pomocník v boji proti prírode. Na pláži si lehátka môžete odtiahnuť trochu ďalej od hotela a mať tak viac súkromia. Keďže sme boli v predsezóne, nebola ešte hlučná ani hlavná cesta (ale v sezóne to môže byť iné) a pretože tam bolo aj dosť talianskych detí, tak nevyhlukovali v noci ani ich dospelí predkovia.

Nejde elektrika a internet - to je nepríjemné pri klimatizácii, ale zväčša sa to spravilo samo, výpadok chladničky nebol až taký dramatický, keďže sme mali AI, no a pretože som nepozeral ani futbal, tak ma tie grécke a nemecké reklamy ustavične bežiace ani nezaujímali. Trochu chýbala tá hudba z rádiobudíka, ale to sa dá napraviť buď tak, že si z domu vezmete bubon, alebo sa pridáte k nejakým veselším "východniarom" :-). Internet vraj občas zhltol mincu - a nešiel. Tu mám rady iba tri - nesurfujte, ak surfujete - nehádžte, ak aj hodíte a ono to nejde - potom sa nečudujte.

V okolí nič nie je - Ale je - druhý hotel, druhá pláž, vodné radovánky na druhej pláži, Go-kart v blízkosti (cca 400 metrov - ak sa vám nechce ísť pešo, z recepcie sa dá zavolať a oni vám pošlú grátis auto na odvezenie a dovoz do hotela), pred hotelom stojí autobus do Ierapetry a do Makrygiala. Pri Makrygiale je niekoľko zaujímavých roklin (Pefki, Orino, Pervolakia...), ktoré určite stoja za prechádzku.

3. Situácie, na ktoré sa neoplatí ani reagovať

Zdá sa Vám, že je hotel zameraný na Talianov??? - Ak je tam prevaha Talianov, prečo nie. Ak si slovenská cestovka (pardón cestovky) budú môcť dovoliť v jednom hoteli minimálne 4 (slovom štyroch) animátorov (každý deň, nieže v pondelok Anča s 10-minútovým aerobikom), v utorok pustený magnetofón, v stredu Ďuro chlastá pri bazéne ako kultúrna vložka...) a popritom ďalších členov štábu (videl som minimálne ďalších troch), tak sa budú musieť uskromniť aj Taliani. :-(

Zdá sa Vám, že by sa zmenšili rady, keby otvorili ďalší výdajný pult na jedlo??? - Neverte. Ja som to zažil v Palm Beach na Korfu. Ľudia stáli aj tam aj tam a pri druhom kontrolovali, či ten kúsok mäsa nie je náhodou krajší ako ten, ktorý už majú na tanieri :-)

Zdá sa Vám, že hotel by bol atraktívnejší, keby vymenili starší nábytok, opravili neopravené, ihneď reagovali na všetky sťažnosti a pod.??? - Nebláznite. Veď by to potom nebol dvoj- až trojhviezdičkový hotel, ktorý ste si zaplatili, ale 5* hotel plný Rusov, Nemcov..., kde si vážia hlavne tých, čo míňajú veľa peňazí? A do takého by ste chceli ísť... Naozaj???

Chceli by ste, aby pri bazéne bolo viac miesta, aby tam neotravovali tí blázniví Taliani, aby upravili pláž aj more, aby namiesto cestovín boli bryndzové halušky, haruľa a vepřo-knedlo-zelo??? - Vychádzky skončili, páni a dámy. Vráťte sa do svojich ciel, pán doktor Vám predpíše nové lieky a sestrička zmeria teplotu ;-) :-) 8-)


Zdajú sa Vám moje rady uhodené??? - tak si ich nevšímajte :-(. Skúste si namiesto toho radšej prečítať stránky, kde sa ľudia iba sťažujú. Určite to uľahodí Vášmu EGU ;-) ;-) ;-)


Posledne pridané

Novinky

Doplnené 5/2022

Čítať ďalej...

Podobné články