Okolie hotela Blue Sea a očakávania pred dovolenkou

Očakávam vyhnanstvo na samote, minimálne 6 km od najbližšieho človeka :-), poloprázdnu pláž (veď kto by už chodil k moru tak skoro...) a čistý vymaľovaný hotel (po dovolenke dám vedieť, nakoľko sa moje očakávania naplnili).

Iné z preddovolenkového obdobia

Uvidíme, ako povedal slepý... Láka ma viacero miest, napríklad kláštor Kapsa (Moni Kapsa), Makrygialos, rokliny Pefki a Orino, Xerokambos, roklina Ha (Ha gorge), planina Lasiti, ale aj juh ostrova od mesta Ierapetra smerom na západ. Na pláži Vai som už bol v minulosti.

Mapy Kréty a GPS

Staršie mapy Kréta od FaB 1:200 000 a od Marca Pola 1:150 000. GPS podľa Elsingu a z http://mapdekode.iol.gr, pár máp z http://mapcenter.cgpsmapper.com, pár trackov z Kréty z internetu (aj vlastných). Uvidíme, ako to bude spolu sedieť. Pár popisov Kréty (hlavne na sever a západ, ale aj severovýchod od Ierapetry mám pri popise stredísk hotel Marina Sands - Agia Marina a hotel Nefeli - Platanias pri Rethymne). Mapa z Igo sedela pomerne presne, na navigáciu v aute to bolo pomerne fajn. Keďže som PDA kupoval tesne pred dovolenkou, problém mi robilo predovšetkým ovládanie a večné hľadanie, čo a kde je ukryté, ako spustiť zaznamenávanie trackov a pod.

 


Posledne pridané

Novinky

Doplnené 5/2022

Čítať ďalej...

Podobné články