Izba hotela Blue Sea je malá, očividne staršia, ale udržiavaná a vymaľovaná. Ale je vybavená všetkým, čo budeme potrebovať. Jedna manželská postel, po zaťažení jednej strany sa kýve. Vyberiem jeden nepotrebný papier slovenskej provenencie a jednu nohu podložím. Za chvíľu objavujem, že sa kýve aj druhá strana. Tu už nie je niečo v poriadku so zákonmi Einštajna, Newtona a možno aj s Keplerovými zákonmi. A možno ani Pytagorova veta tu nebude preložená zo slovenčiny do gréčtiny??? - dokelu.

Moje domnienky sa nepotvrdili, príčina je jednoduchšia, ako som očakával. Niekto tu zrejme pred nami trávil siestu tak inrenzívne, že opravár pre istotu pridal ešte jednu nohu doprostred postele. Alebo len chceli vyrobit otáčajúcu sa postel smile. Každopádne, posteľ s piatimi nohami som videl prvýkrát.

Naša izba je na dvoch ľudí len tak-tak (pozor, sú aj väčšie izby pre troch, dokonca rodinné dvojizby). Skriňa musela byť trochu posunutá, aby sa dali otvoriť dvere. V kúpeľni je iba polovičná vaňa, štíhly človek (takmer ako ja ;) nemá problém, neviem si však predstaviť, ako sa odtiaľ dostávajú ľudia s nadváhou (a to nehovorím vyslovene o tučných). Vaňa je tak blízko k dverám, že v mieste stretnutia dverí a vane museli z dverí trochu odpíliť, ináč by ste sa dovnútra nedostali. Medzi tým všetkým WC s toaletným papierom vpravo za chrbtom a s košom až za vaňou. Atmosféru kúpeľne dotváralo staré zrkadlo, jedna polička na mydlo a starodávna vetračka so zatváraním na háčik.

Pri vstupe do kúpelne je potrebné zatancovať tzv. Tango toaletino (po slovensky - hajzlové tango). Kroky sú pomerne ľahko zapamätateľné: pravou rukou otvoriť dvere, pravú nohu s čiastočným vytočením tela vsunúť medzi hajzlovú misu a vaňu, ľavú nohu prinožiť, milý pohľad na dvere, ľavou rukou ich privrieť, krok ľavou nohou do voľnej miestnosti, priložiť pravú a dvere úplne zavrieť.

Hotel Blue Sky and Sea, Ierapetra, Kréta, Grécko

Na izbe okrem postele boli dva nočné stolíky, jedno rádio, na ktorom sa nedal nastaviť čas a preto celú dobu blikal divný čas, ako sa mu zachcelo, jeden stolík so zrkadlom, televízor, telefón, smetný kôš, jedna stolička a klimatizácia. Klíma bola fajn, dokázala slušne vychladiť aj pitie. Ešte tu boli tri zásuvky okrúhleho gréckeho typu, takže niektoré slovenské rozdvojky z tvrdého plastu môžu mať problém. Okrúhle zástrčky z mäkkého plastu problém nemajú. V jednej zásuvke pod zrkadlom bol zastrčený televízor. V priebehu dovolenky nám na izbu doniesli malú chladničku, takže vytiahli televízor a zastrčili chladničku. Ale na druhý deň doniesli rozdvojku a fungovali oba spotrebiče. Ale tiež len do výpadku elektriky, kedy nefungovalo nič, ani voda netiekla, ani pivo sa načapovať nedalo... Je zaujímavé, že na elektriku tam neboli tri veci: more, vietor a slnko (ktovie, ako sa im to podarilo...). Na balkóne plastový stolík s dvoma stoličkami a popolníkom. Televízor mal tuším CINCH konektory (kto bude chcieť pripájať video).

Areál hotela Blue Sea

Pod cestou bolo malé parkovisko. Pod ním recepcia, jeden bazén (vraj so sladkou vodou), reštaurácia, ubytovania, malé námestíčko, minimarket, budova snacku (počas našej prítomnosti nevyužívaná), pool bar s veľkým bazénom vraj so slanou vodou. Oproti recepcii boli ubytovania, kde sme mimochodom trávili volné chvíle aj my. Za bazénom (pri mori) detský kútik, WC a tzv. Theatro - pľac na futbal, prípadne iné radovánky.

Posledne pridané

Podobné články