V stredisku Agios Georgios south som bol v roku 2006, ibaže v hoteli Palm Beach (v súčasnosti Sandy Beach Resort). Keď si ho manželka vybrala za miesto opätovného strávenia dovolenky, znamená to, že sa jej páčila pláž. Keď som s tým súhlasil ja, znamená to, že tam ešte zostali miesta, kde sa oplatí ísť pozrieť. Možno Paxos - Antipaxos, možno aj niečo na ostrove a možno aj nejaký ten bike na rozhýbanie zlenivelej telesnej schránky v prostredí zvýšenej vlhkosti a okolitej teploty. Takže... - ...uvidíme, poriešime a po návrate dám vedieť.

Po návrate do strediska Agios Georgios juh (south či Argirades)

Návraty sú charakteristické tým, že sa na ne tešíme (pokiaľ sme v mieste návratu niečo nespáchali...) a sme zvedaví, čo sa v danom mieste zmenilo. Po mojom návrate do dediny Agios Georgios môžem povedať, že zvedavosť v tomto stredisku nie je namieste. Nezmenilo sa tu totiž takmer nič. Niektoré tváre som síce nespoznával, ale to sa možno iba vymenili turisti, sem tam nejaký personál, zostarli majitelia obchodov a taverien, prípadne som si ich počas predchádzajúceho pobytu nevšimol. Všetko ostatné som si pamätal, ešte aj tých roznášačov melónov a "sexi donuts", dokonca aj ten slamený klobúk týpka španielskeho výzoru s dvoma košíkmi pod pazuchou, čo tie donuts roznášal.

Jednou zo zmien bol nárast počtu slnečníkov a lehátok pred bývalým hotelom Palm Beach (dnes Sandy Beach Resort), druhou premenovanie zmieneného hotela, treťou uzavretie niektorých taverien v stredisku štvrtú zmenu som si nevšimol. Ale pripúšťam, že mohla byť ešte aj piata - ak o nejakej viete, dajte vedieť aj mne...


Posledne pridané

Podobné články