Hotel Golden sands, Agios Georgios south, KorfuO tomto hoteli som predtým čítal väčšinou chvály, tak som bol naozaj zvedavý, ako sa tu budem cítiť ja, človek nenáročný, učene povedané aj Homo sapiens easy funny. Dobre. Teda, dobre som sa cítil v tomto hoteli.

Hotel Golden Sands vyzerá zvonku ako hotel, zvnútra ako hotel, sprava ako hotel, ba dokonca aj zľava ako hotel. Zozadu neviem, ja totiž pozerám dopredu a občas aj doboku (ak sa mi podarí otočiť hlavu na krku).

Má klasickú recepciu, lobybar (či ako sa ten kútik s prázdnymi fľaškami nazýva), dokonca dva LCD panely pri recepcii (v čase nášho príchodu boli namiesto jedného z nich iba dróty, ale v čase nášho odchodu už boli opäť aj blikajúce pixely), výťah, schodisko, ba dokonca aj núdzové schodisko. Vedľa recepcie je miestnosť na vykonanie potreby, miestnosť na vykonanie internetu, miestnosť na vykonávanie hovorov.

Po schodíkoch sa najrýchlejšie dostanete do ubytovacej časti hotela Golden Sands, ktorá má tiež v podstate všetko, čo potrebujem k stráveniu dovolenky - posteľ, kúpeľňu s WC, elektriku, chladničku a iné drobnosti. Medzi tieto drobnosti počítam (sprava doľava, bez abecedného poradia): skrine s dostatočným počtom vešiakov, polica na topánky, zrkadlo, záves pred balkónom, nočné stolíky, lampy, dve zásuvky, klimatizácia, stolička a svetlo na strope. Medzi drobnosti ktoré nemusím patrí televízor, vstavaný rozhlas po dróte (aj tak nefungoval) a telefón.

Hotel Golden sands, Agios Georgios south, Korfu

Na balkóne plastový stolík s dvomi stoličkami (tiež plastovými) a jedným popolníkom (nebol plastový). Medzi balkónmi boli len také sklenené predely, pokial sa do toho oprelo slnko, cítili ste horko jak v prde... ;-) Keďže polovička iniciatívne kúpila izbu s výhľadom na more a keďže bolo celé dva týždne abnormálne horko, tak sme na balkón aj tak chodili v podstate až vtedy, keď už nič nebolo vidieť ;-(. Ale na druhú stranu, fantasticky bolo večer vidieť lietadlá pred pristávaním s rozsvietenými svetlami...

Hotel Golden Sands, Agios Georgios, Korfu

Kúpelňa s vaňou a sprchou, umývadlo, funkčný fén, dva sklenené poháre (jeden sa podarilo manželke zneškodniť), WC s neodmysliteľným košom a toaletný papier, ktorý nám vždy vzorne vymieňali, ešte než sme ho minuli.

Nábytok a kúpelňa hotela Golden Sands vykazovali primeraný stupeň opotrebenia, príjemne ma prekvalila čistota sien v izbe. Žiadne fľaky, žiadne šmuhy po komároch. Pripadal som si ako v čerstvo vymaľovanej izbe. Postele nevŕzgali, klimatizácia bola dostatočne tichá a účinná, navyše aj steny dostatočne izolovali hluk. Bolo počuť iba klopanie dámskych opätkov z izby nad nami, to ale nie je konštrukčná vada hotela, ale dotyčnej osoby :-)

Jedáleň sa skladala z vnútornej a vonkajšej časti. Obe boli zastrešené, v tej vnútornej sa navyše nefajčilo a mačky sem zablúdili iba omylom. Raňajky sa podávali bufetovým spôsobom, aj keď nám delegátka na vstupnom pohovore tvrdila, že je tu jediný rozdiel oproti katalógu, a všetko jedlo - vrátane raňajok - bude servírované. Internetové tamtamy hovorili o tom, že raňajky budú strašne jednotvárne. Boli, ale zvykol som si. Káva, čaj, mlieko a džús na pitie, cereálie, kompót, jogurt, vajce na tvrdo, lekvár, maslo, jeden druh syra a jeden z dvoch druhov salámu. K tomu bábovka a sendvičový chlieb, ktorý sa dal aj zapiecť. Podľa mňa klasické grécke rozšírené kontinentálne raňajky. V minulosti som už v Grécku zažil aj tie nerozšírené, ale našťastie iba na týždeň (vajce, salám, syr, káva, čaj a to stále dookola).

Hotel Golden Sands, Agios Georgios, Korfu

Medzi vonkajšie príslušenstvo hotela Golden Sands počítam vonkajší bar a bazén s ležadlami. Bazén som opäť neokúsil, najmä kvôli blízkosti mora. Lehátka tu síce boli zadarmo, avšak neboli tu žiadne vlny. Pred hotelom bola pôžičovňa motoriek, štvorkoliek a bikov, ktorú som tiež neochutnal, ale keďže tu rozprávali "Cesky", tak som sa dozvedel mnoho zaujímavého. Pýtal som sa informačne na cenu štvorkolky. Vraj je za 20 €, ale kedže som z hotela Golden Sands, tak mám nárok na zľavu 20 percent a výsledná suma bude 18 €. Nuž, zaujímavé počty, človek sa vlastne celý život učí a tak už teraz viem, že v Eurách je 20 percent o polovicu menej ako v korunách :-). 

K príslušenstvu hotela patril tiež tenisový kurt a detské ihrisko pod oknami jedálne. Keďže bolo pod stromami, bol tam príjemný chládok.

Pozri aj dovolenku z roku 2009 v hoteli Golden Sands v stredisku Agios Georgios south na Korfu


Posledne pridané

Novinky

Doplnené 5/2022

Čítať ďalej...

Podobné články