Severnú časť strediska Agios Georgios south som opísal pri dovolenke v hoteli Palm Beach (dnes Sandy Beach Resort) a nezmenilo sa nič, okrem toho, že tam na pláži pribudlo plno slnečníkov. Pláže sú tu široké, avšak pri severozápadnom vetre nás občas "prefúkalo".

Juh strediska Agios Georgios south (vľavo od hotela, pri pohľade z hotela na more) pokračuje ešte asi 200 metrov, potom končí malým mostíkom pri pláži s modrou vlajkou a tavernou Kafesas. Ďalej pokračuje cesta okolo niekoľkých štúdií a apartmánov, niekoľkých taverien, taverny Malibu smerom na Marathias.

Pláž oproti hotelu Golden Sands je malá (asi 6 slnečníkov na šírku plus nejaké miesto pre slnečník vlastný) a bez sprchy, potom pokračuje širšou plážou s dvomi radmi slnečníkov, sprchou a prezliekacou búdkou a tá končí až pri spomínanej pláži s modrou vlajkou. Tá pokračovala až do nedohľadna na juh.

Agios Georgios south, KorfuPláže na južnom konci strediska Agios Georgios South (pracovne nazvané južné south) sú pod útesmi, a teda nie sú až tak citlivé na vietor ako tie severné. Sú zväčša pieskové, prerušené kamennými výbežkami, cez ktoré sa dá prejsť (najlepšie v obuvi, ale v najhoršom aj bosou nohou). Od pláže hotela Golden Sands som prešiel pešo po piesku asi 2 kilometre smerom na juh, potom nasledoval krátky skalnatý úsek a za ním kilometre pieskových pláží okolo Marathiasu a Santa Barbary a ďalej (to som už videl iba z diaľky a z lode).

V stredisku Agios Georgios pobehovalo dosť psov. Neboli nebezpeční, neotravovali, vyhliadli si vás a sprevádzali po stredisku. Niektorí boli malí, ale našli sa aj väčšie a ešte väčšie kusy.

Ďalšie postrehy v dovolenke z roku 2009 v hoteli Golden Sands v stredisku Agios Georgios south na Korfu


Posledne pridané

Podobné články