Agios Georgios south, cestou na MarathiasPrvým, obľúbeným typom turistiky je plážová turistika. Malá piesková pláž je vzdialená cca 80 metrov od hotela Golden Sands. Prejdete hlavnú cestu, zídete po šikmej cestičke k moru, prejdete cez nasypané kamene a ste na piesku. Výhodou je, že za sebou máte malý útes, takže vietor vanúci od mora vás až tak neprefúkne.

Plážová turistika v Agios Georgios south

Ďalšia pláž je vľavo, z tej prvej stačí prejsť iba pár metrov cez skalnato-pieskový "mys". Lehátka patria tomu istému maníkovi, výhodou je prezliekáreň a sprcha pri výstupe z pláže. Ďalšou výhodou je blízkosť supermarketu Stella, takže ak nie ste leniví, budete mať dostatok chladeného pitiva.

Pláž ďalej doľava pokračuje cez malý mostík na južnom konci strediska, popod tavernu Malibu až po skalnatý výbežok. Tu miestni potápači lovili chobotnice a potom ich trieskali o skaly. Nechcel som sa opýtať, prečo tie skaly tak dlho a starostlivo obíjajú tými chobotnicami, lebo chlapík mal zlý pohľad a harpúnu. Ja osobne by som nevydržal ani tri jeho zúrivé buchnutia. Možno to bol nejaký grécky policajt (aj keď na plavkách nemal žiaden nápis) a iba prevádzal vypočúvanie, čo sa to vlastne deje pod morskou hladinou smile

Marathias, KorfuMarathias, KorfuZa asi stometrovým pásom skál prechádza pláž opäť do pieskovej a pokračovala cez stredisko Marathias a Santa Barbara ďalej na juh. V Marathiase mali mapku, že je tu pláž vhodná aj pre imobilných na vozíkoch, ja som videl ísť na pláž iba jedného pána s paličkou, ale na pláži boli drevené cestičky, tak asi mali pravdu. Cez tieto strediská sa tiahne široká piesková pláž, ďalej sa znovu pod útesmi zužuje. Ešte ďalej na juh som nešiel, ale očividne je tam piesok, kam až oko dovidí.

Pláže  na sever od hotela Golden Sands (vlastne od hotela Sandy Beach Resort /v minulosti Palm Beach a Corfu Plaza/) som opísal už pri návšteve hotela Palm Beach a v podstate sa tu nič nezmenilo. Pribudli akurát rady slnečníkov, viac bolo vodných člnov a skútrov, viac surfov a menej štvorkoliek na dunách medzi jazerom Korision a morom. Od hotela ich dosiahnete za 15 až 20 minút (aj viac, ak sa niekde zastavíte) - myslím teda začiatok pláže, vtok do jazera asi za hodinu (prosím Abebe Bikilu, Jarmilu Kratochvíľa a ostatných s tretrami prirastenými k nohám, aby môj časový odhad brali s rezervou). Severné pláže sú široké, otvorené, a tak som tu trochu cítil studený vietor vanúci od mora (ale nevylučujem, že v prudkom lete to môže byť žiaduce, ja som tu bol raz v júni, teraz v septembri).

Pešia turistika z hotela Golden Sands

Cestičku na juh, popri taverne Malibu som už spomínal. Ak sa dostanete ďalej ako ja, pokračujte rovno a pri malom údolíčku zídete k moru. Tu popri pláži celkom pohodlne do strediska Marathias. Ak by ste sa dali doľava, môžete sa do Marathiasu dostať aj po tejto poľnej ceste, počítajte však so spomínanými havkáčmi, ktorí asi nie sú moc zvyklí na turistov (ale nemám to overené). Možno aj štekot cez deň nebude taký strašidelný ako o polnoci (ale na druhej strane, tá nočná obloha má tiež svoje čaro).

Moto a autoturistika v stredisku Agios Georgios

Tie som tentokrát tiež nevyskúšal. Nie preto, že náš spolucestujúci na motorke padol a potom až do konca pobytu kríval ako de Peirac. Cesty v stredisku (a vlastne na celej južnej časti ostrova sú budované ako chrbtový systém, takže je vybudovaná jedna hlavná cesta z Moraitiky do Kavosu a z nej sú urobené odbočky - k hotelu Sandy Beach, do samotného strediska Agios Georgios, do Marathiasu, do Santa Barbary... Pochopíte už na začiatku, keď z hlavnej cesty odbočíte k hotelu Sandy Beach, potom päť minút idete cez záhrady k recepcii, tam vyložíte hostí, prekľučkujete cez záhrady, vrátite sa na hlavnú cestu, prejdete kilometer a odbočíte do strediska. Strávite tak 20 minút v autobuse, pričom oba hotely sú od seba vzdialené maximálne 5 minút jazdy.

V dovolenke v roku 2009 v hoteli Golden Sands v Agios Georgios south nájdete ďalšie výlety po okolí


Posledne pridané

Podobné články