Hotel Golden Sands, Agios Georgios south, KorfuV hoteli Golden Sands sa po roku takmer nič nezmenilo. Hotel zostal rovnaký, personál zostal takmer rovnaký, takže v podstate nie je ani o čom písať. Takmer všetko je uvedené pri dovolenke v hoteli Golden Sands z roku 2008. Pár zmien však treba uviesť.

Keďže vlani sme si doplatili izbu s výhľadom na more a tohto roku nie, videli sme, že doplatok nebol len za výhľad. Zmena sa týkala napríklad toho, že v tomto roku sme na izbe mali tri postele a teda menej miesta na chodenie a "tancovanie". Druhou bol malý sprchový kút (vlani sme mali vaňu so sprchou). Keď sme sa chceli trochu zohnúť, lepil sa nám záves na mokrý zadok. Navyše trochu (nooo, trochu viac) striekala sprcha z batérie, takže po zohnutí sme mali aj taký silnejší očný výplach, ale dalo sa tomu aj vyhnúť.

Navyše v tomto roku sme mali chladničku umiestnenú v takej drevenej skrinke, takže dosť silne rezonovala. Chcel som ju aj podložiť kúskom papiera, ale keď som šiahol medzi skrinku a chladničku, radšej som to nechal tak a šiel sa umyť. Bolo tam totiž dosť sajrajtu po odmrazovaní. Chladničku sme mali nastavenú na malé chladenie, ale všetko bolo také studené, že som to takmer nemohol piť. A to je už čo povedať, lebo manželka o mne hovorí, že mám plechovú hubu... :-). Po vytiahnutí fľašky OUZA a naliatí do poháru bolo vidieť, že alkohol zostal tekutý a medzi tým plávala vymrznutá voda.

    	      Hotel Golden Sands, Agios Georgios south, Korfu - nástenka pri vchode.

Raňajky v hoteli Golden Sands zostali rovnako jednotvárne ako vlani, ale ja som už na ne vyzrel. Každý deň som ich striedal. Raz som si dal salám, syr a vajce, na druhý deň zas salám, chees a vajce, potom zas syr, salám a egg a takto som to kombinoval.  Ostatní ľudia to robili asi podobne (museli), ale videl som aj pána, ktorý to dotiahol až do dokonalosti. Jedno ráno si namazal chlieb jogurtom...

Večere v hoteli Golden Sands zostali vynikajúce ako vlani.  Zmenil sa iba trochu šalát, do ktorého dávali spočiatku kapustu (surovú nakrájanú, nie kyslú) a feta tam bola tuším každý deň. Z jedál zostali už iba tie najobľúbenejšie, takže hlavne kurča, ryby, mousaka, rezeň a cestoviny. Ako dezert ovocie (hrušky, broskyne, hrozno) a dvakrát aj zmrzlina.

Izba hotela Golden Sands, Agios Georgios south, Korfu

Hotel Golden Sands, Agios Georgios south, Korfu - WC a kúpelňa

Výhľad z izby hotela Golden Sands bol, ako som už spomínal, orientovaný do vnútrozemia. Medzi výhody patrilo, že izby boli chladnejšie a tiché. Nerušili nás prechádzajúce autá (a hlavne motorky a štvorkolky), vracajúci sa ubytovaní a podobné veci (ani vracajúci ubytovaní). Medzi nevýhody patrilo, že sme mali výhľad na akési zanedbané pole. Ďalej to, že v dedine v diaľke (Argyrades) kostol každú hodinu oznamoval príslušným počtom úderov čas (ale nebolo to príliš silné) a tiež to, že v neďalekých hájoch miestni každé ráno poriadali manévre. Teda občas to tak vyzeralo, aspoň na prvé počutie. Desať rán z pušky, potom chvíľu ticho, ďalších päť rán, potom nabíjanie a za chvíľu znovu. Spočiatku som si myslel, že to zaháňajú Krakena späť do mora, prípadne, že sa v tejto časti Korfu nachádza strelnica. Dokonca aj živého gréckeho Che-Guevaru som videl. Vysoký, silný, zarastený, oblečený do vojenských maskáčov, na nohách mal kanady, sedel na Harleyovi, cez chrbát mal prehodenú pušku a takto sa viezol po stredisku.

Hotel Golden Sands, Agios Georgios south, Korfu  ACTUNG, ACTUNG...  alebo žeby to malo byť ACT-und...??? a čo znamená to FOM???


Posledne pridané

Novinky

Doplnené 5/2022

Čítať ďalej...

Podobné články