V stredisku Agios Georgios south (niekde nazývaného aj južné, či Argyrades alebo Argirades - v rôznych mapách sa píše rôzne a na nete možno aj inakšie) sa taktiež takmer nič nezmenilo. Hotely stáli na rovnakom mieste, taverny taktiež, zavreté diskotéky, takmer prázdne taverny - no všetko ako vlani. Vlastne nie. Stredisko Agios Georgios south nebolo rovnaké ako Agios Georgios v roku 2008, ani ako Agios Georgios z roku 2006.

Autopôžičovňa, v ktorej sme požičiavali auto v roku 2006 (robil v nej slovák - tuším sa volal Miro) a ktorá bola takmer naproti prístavu bola zarastená burinou a prázdna.

Ďalšou zmenou, viditeľnou po roku bolo,  že "zmizla" malá plážička oproti hotelu Golden Sands. Vlani sme na nej strávili väčšinu dovolenky. Vošlo sa tam pár slnečníkov, nebola príliš široká, zato bola piesková a mala aj krásny pieskový vstup do vody. Tohto roku sme tam po príchode nabehli - a takmer si dolámali nohy na skalách. Skaly na pláži, skaly vo vode. Ešte že sme tam nešli na večerné kúpanie...

Agios Georgios south, KorfuTaverna MalibuKúpať sme sa chodili na južnú pláž (niekde nazývanú aj Lakies) pod útesy. Pláž bola pomerne široká, pomerne čistá, na pláži boli sprchy, "paletové chodníky", prezliekárne, odpadkové koše (pre neandrtálcov aj upozornenia, že treba udržiavať pláž čistú), lehátka mali malý stolček, stoličku, slnečník a na lehátkach boli aj vankúše. To všetko za 6 eur, takže ceny sa nezmenili. Časť pláže, kam sme chodili my sa volala Alexandra, za nami bol ešte Alex a potom  tuším nasledovala pláž taverny Malibu. Boli tu iba tri rady lehátok, takže keď som si posunul lehátko do tieňa, tak som sa nemusel báť, že ho niekomu položím na nohu innocent.

Výhodou pláží na juhu bolo aj to, že pre deti mali k dispozícii rôzne hračky, lopty, preliezačky, pre dospelých plážovo-tenisové rakety. Na kraji pláže bola pôžičovňa vodných skútrov, člnov a podobných zábaviek, ale nesmrdel tu benzín tak, ako na severnej pláži nad hotelom Sandy Beach Resort.

Všetky známe taverny boli otvorené rovnako ako vlani, či už to bola taverna Malibu, vyhľadávaná aj pre možnosť dorozumieť sa známym jazykom, cez Kafesas pri južnej pláži, tavernu Spiros on the beach, kde nielen podával jedlo aj cez ulicu (aj keď gyros u neho od vlani podražel z 1,70 na 2,50) a kde na terase poriadal občas grécky večer (boli tam aj ľudia z nášho turnusu), cez Zags s homemade piza až po reštaurácia a taverny na sever od hotela Golden Sands.

Príjemným spestrením je taverna na výpadovke od Agios Georgios smerom na hlavnú cestu do Kerkyry (názov si už nepamätám), v sobotu večer tu bola živá produkcia - vstup voľný.

Pri hoteli Blue Sea mali vypísané, že podávajú pita gyros, dokonca aj take-away. Pred odletom som sa teda vybral sem, že ochutnáme ako zákusok. Barmanka sa ma pýta, že čo by som rád. Tak hovorím, že one pita gyros, one chicken gyros take away. Barmanka hovorí, že OK a one minutes a dodáva, že si mám "zobrať stoličku" a mizne niekde dozadu objednať. Stoličku nepotrebujem, tak si aspoň sadám k baru. Za chvíľu sa vráti a pýta sa ma, že Where do you come from? I am from Slovakia - odvetím. Áno, podiví sa ona. Z prízvuku nepoznám, o akú reč to vlastne ide a tak sa jej pýtam, či je Slovenka alebo Češka. Slovenka Jana z Oravy. No, a ako sme si dobre pokecali - po anglicky, ako krajani. Než sa mi pripravia gyrosy, stihnem sa ešte dozvedieť, že robí ako pomocná sila v kuchyni, ale keďže tam potrebuje prax, tak ju dali za barmanku. Tu žiadnu prax nepotrebuje. Medzitým podľa papierikov mieša akýsi koktejl... A vraj sa už teší domov. Pýtam sa jej, ako sa sem dostala. Cez pracovný úrad odpovie a dodáva, že je normálne poistená a že sa jej to započítava aj do dôchodku a že je všetko legálne. Nuž, po jej slovách si pripadám ako kontrola z pracovného úradu...cool

Taverna Kafesas, Agios Georgios southZdalo sa mi, že v stredisku Agios Georgios south bolo viac psov ako vlani. Dva menšie boli stabilne v okolí taverny Kafesas, tie boli v pohode, štekali akurát na motorkárov. Zato po ceste sa premávali aj také väčšie kusy. Tie sa medzi sebou hrali a na hranie si vždy vyberali najbližších turistov. Takže jak na seba vyskakovali, tak vrážali aj do turistov. U nás ich schytala manželka, takmer išla do kolien, keď jej zozadu vrazili do nôh. Reagovali aj na slovenský pokrik "ideš", neskôr jedného zaháňala aj baba z pôžičovne, ale ten grécky výraz som si nezapamätal frown.

 


Posledne pridané

Podobné články