Začnem výletmi, ktoré ponúkala naša cestovka a ktoré sme neabsolvovali.

Achilion, KorfuPrvým bol Okruh ostrovom. Tento výlet sa v podstate scvrkol na pol okruh ostrovom. Zahŕňal Achilion (palác Sisi), vyhliadkovú jazdu hlavným mestom Kerkyra, prehliadku Paleokastrisi a nákup kumkvatovej pálenky a byliniek. Všetko okrem kumkvatov a byliniek sme už absolvovali v minulosti - pozri dovolenku v Agios Georgios z roku 2006.

Druhým bol Grécky večer v stredisku Agios Georgios south. Približne 150 metrov od hotela Golden Sands smerom na juh je taverna Spiros on the Beach, kde majiteľ občas poriada grécky večer. Za cenu 13 eur si možno u cestovky zabezpečiť účasť. Pri našich prechádzkach po stredisku sme si pozreli aj takéto vystúpenie. Dve grécke dievčatá tancovali s jedným mládencom v krojoch, potom vyšli medzi ľudí a snažili sa, aby si hostia zatancovali, keď už si zaplatili... Manželka podotkla, že ju by tam trafil šľak a dodala, že to by som lepšie zatancoval aj ja... laughing

Výlet Kalypso star vedie do hlavného mesta - Kerkyry a z prístavu loďou, kde počas plavby možno vidieť kŕmenie tuleňov.

Nákupný výlet do hlavného mesta - Kerkyry.  Počas nášho pobytu mali ľudia kúpený tento zájazd, avšak pri odchode im ho zmenili na tuleniu šou frown. Lepšou alternatívou bolo ísť do Kerkyry miestnou linkou, jeden lístok bol vraj za necelé tri eurá.

Aqualand - klasický výlet do vodného zábavného parku. Tu som v živote nebol, mňa viac láka Vlno-land na pláži.Na konci pobytu vraj presúvali termín návštevy aquaparku kvoli počasiu.

Paxos a Antipaxos - klasický lodný výlet, ktorý sme absolvovali s miestnym prepravcom v roku 2008 (pozri výlet Paxos a Antipaxos).

Výlety z Agios Georgios south s miestnymi cestovkami (rok 2009)

 Viaceré miestne cestovné agentúry ponúkajú výlety, viacmenej je to na jedno kopyto, líši sa to akurát mierne. Pre porovnanie prinášam agentúru Cosmos Corfu (myslím, že to je partnerská agentúra Tatratour/tiptravel/koala/etc. v stredisku Agios Georgios south) a agentúru Star travel. Pri Cosmose ide o ceny pre verejnosť, cez našu cestovku sú ceny tuším vyššie. Cosmos má uvedené, že všetky zájazdy sú plne poistené.

 Paxos, Antipaxos  34  28 z Ag. Georgios/34 z Lefkimi
 Corfu shoping  15  15
 Albania  66 (s vízami a exkurziou)  38 (+10 E prístavné poplatky + 19 E exkurzia)
 Paxos, Parga  38  36
 Aqualand  34  39
 BBQ + Modrá lagúna  32  35 /+ Syvota
 Kalypso star + Corfu Shoping  30  27
 Okruh ostrovom  ???  32

Keďže pred dovolenkou sme rozmýšľali o tom, že si pôjdeme pozrieť Pargu, pýtal som sa v jednej z miestnych agentúr,  aký je časový plán výletu na Paxos a do Pargy. Baba mi hovorí, žeodchod je 7.25. To viem, prerušujem ju, to máte uvedené na letáku, ale koľko času budeme mať na Pargu -  pýtam sa. Vraj hodinu - odvetí baba a podáva mi leták s výletmi Ionian cruises. Pekná brožúra, taká farebná, dokonca aj nejaké fotky tu sú. Len škoda, že tie kecy v niekoľkých jazykoch nič nehovoria. Lebo ak vypustím tie "malebné dedinky", "dychvyrážajúce výhľady" a "žiadna dovolenka nie je kompletná bez návštevy..." a podobne, tak zostane už iba nadpis. wink Takže Parga niekedy nabudúce...

Fotografie z výletu vo Fotogalérii Stefanynky


Posledne pridané

Podobné články