Hotel Palm Beach, Agios Georgios, KorfuHotel Palm Beach leží v severnej časti letoviska Agios Georgios South. Ďalej od mora bol vystavaný hotel Corfu Plaza (asi 250 až 500 m od mora), neskôr bol bližšie k moru postavený hotel Palm Beach (je to vidieť aj na pohľadniciach, ktoré sa predávajú v supermarkete - sú staršie a je na nich iba Corfu Plaza).

Autobus nás doviezol v noci k spoločnej recepcii po ceste pomedzi záhrady s citronmi a olivami. Pred hotelom sme nechali batožinu a išli sme sa ubytovať. Za depozit 20 Eur sme nafasovali diaľkové ovládanie na televízor a diaľkové ovládanie na klimatizáciu. Ďalej kľúč s veľkým príveskom, kartičku do jedálne a mapu komplexu, na ktorej sme rýchlo našli recepciu aj náš blok, ale podľa ktorej by som na prvýkrát netrafil asi nikde (ale možno aj áno, nemal som možnosť vyskúšať to, lebo už nás brala naša sprievodkyňa k malej recepcii číslo 2, ku ktorej nám medzitým previezli batožinu). Tu sme sa zorientovali s mapou podľa tušeného severu, vyrazili správnym smerom a polovička na prvýkrát našla správnu izbu.

Izba na bloku 1100 hotela Palm Beach je dostatočne veľká aj pre troch. Obrovská manželská posteľ, jedna sólo posteľ, stolík so zrkadlom a malým televízorom, jeden okrúhly malý stolík (kartárom by srdce zaplesalo), jedno obrovské kreslo, dva nočné stolčeky, jedna čalúnená taburetka, malá chladnička (nazývaná minibar), do krorej sa len tak-tak vošla 1,5 l fľaša vína, alebo v pohode 6 ks 0,5 l plechoviek piva. Ináč už skoro nič. Ale chladila dobre. kedže bola zabudovaná do skrinky, v prvých dňoch fungovala aj ako radiátor. V predsieni je jedna trojdverová skriňa na šaty, za jednými dverami sú poličky na šaty, vo väčšej časti miesto na vešanie - v našej bolo nejakých 10 vešiakov.

Kúpelňa s vaňou a sprchovacím závesom, ktorý držal na rozpínacej tyčke iba na čestné slovo, WC s neodmysliteľným košom na použitý papier (bez deklu, ale dalo sa to vydržať), umývadlo vsadené do veľkého stola (ja som ho nazval stolnotenisový), veľké zrkadlo, malé zväčšovacie kozmetické zrkadlo, fén a dva poháre.

Na veľkom balkóne umelohmotný stôl a dve stoličky (dva dni pred odchodom nám dali aj tretiu) a teleso klimatizácie. Keďže sme boli na prízemí, po balkóne sa nám špacírovalo množstvo mravcov, zopár nejakých húseníc (jedna nám vliezla do izby a mala cca 8 - 10 cm na dĺžku. Sem-tam sa vyskytol koník alebo zelený chrobáčik. Všetky potvory tam zostávali približne do obeda, kedy ich zotrela upratovačka. Tá chodila niekedy medzi 9 až 14 hodinou.

Po chodbe pred dverami sa premávali malé žabky, trochu ďalej jašteričky, občas nalietavala nejaká potvora podobná vážke - no a samozrejmosťou boli všadeprítomní komári. Zo začiatku sa nám darilo potlačiť ich komárovačmi, neskôr polovička použila aj ťažšie zbrane - sprej proti komárom (takmer sa jej podarilo otráviť ma), no a nakoniec syn použil lesť: pri príjemných nočných 25 - 30 stupňoch sa komáre neodvážili do zaladnených 22 stupňov :)).

Zásuvky boli na izbe štyri (z toho jedna na balkóne), pasovali do nich naše úzke aj okrúhle koncovky. Na izbe bola aj jedna rozdvojka (zapnutá nočná lampa a telefón s rádiom). Bola tu aj prechodka z európskej zástrčky na anglickú.

Pre deti sme videli pripravenú aj detskú postieľku na spanie (klasická špruslová).

Keďže na poschodie viedli výťahy a aj do jedálne sa dalo dostať po rampe, je hotel skutočne vhodný aj pre malé detii a imobilných.

Bazény boli v komplexe Palm Beach dva. Ja som občas použil ten, čo je bližšie k moru. Občas sa tam konali aj nejaké tie grupen-radovánky pri hudbe, ale to ja nemusím. Lehátka pri bazéne zdarma, takže tam bývalo plnšie ako pri mori.

Animácie som si neužil, pretože som chodil k moru (načo by som vylihoval pri bazéne, keď taký nájdem aj v Bratislave), ale ako plus aj napriek tomu hodnotím fakt, že sa dala požičať napr. aj volejbalka. Aspoň človek nemusí všetko ťahať so sebou, hlavne ak idú viacerí.

Internet v hoteli je, na veľkej recepcii je možné za 6 E zakúpiť kartu na 1 hodinu. Keďže ide tuším o bezdrôtový prenos, prišla mi aj tá cena nejak tak primeraná. Syn si kúpil jednu takúto kartu a bol 2x na ňu mejlovať a surfovať. V mestečku za hotelom Golden Sands bola tiež minimálne jedna taká kaviareň, ktorá tuším ponúkala rovnaké služby za rovnaké ceny.Posledne pridané

Podobné články