Jazero Korission (alebo Korisson) leží na sever od hotela Palm Beach, a teda aj od dediny Agios Georgios south. Najlepší prístup k nemu je pešo po pobreží. Na ceste prechádzate cez opustené miesta, kde sa vyskytuje niekedy aj 5 ľudí na 500 metroch (treba brať ten údaj s rezervou, lebo bol som tam a videl som to na vlastné oči v mesiaci jún, kedy ešte nie je taká vysoká koncentrácia ľudu na piesku). Časť cesty pred jazerom vedie po skalnatých chodníkoch s výskytom miestneho i nemiestneho bordelu. Je preto dobré byť vybavený nejakou lepšou obuvou, najlepšie vodeodolnou s nejakými prackami, aby ste ju pri chôdzi po kameňoch nemuseli neustále hľadať niekde za vami.

Jazero Korission, KorfuVeľmi pohodlné je to k jazeru Korission tiež na štvorkolkách cez duny medzi morom a jazerom. Zo začiatku je cesta jednoznačná, na konci tiež. Ako nájdete ten stred - to už je váš problém. Je tam plno tvrdých pichľavých kríkov, tak radšej sa nepokúšajte cez ne preraziť.

Ja som sa tadeto jedno ráno vydal pešo, len v sandáloch vietnamského typu. Masochizmus prvej triedy Frown. Každý druhý krok som vysýpal spod palcov tvrdé kúsky, ktoré neuveriteľne boleli, čo sto metrov som z palcov vyťahoval tvrdé pichliače, na konci som sa dostal domu sekery (Labyrintu) zo spomínaných tvrdých pichľavých stromov, kde sa ulička každú chvíľu končila a ja som sa musel vrátiť a hľadať novú cestu. Ešte, že som si vzal GPS, ktoré mi ukazovalo aspoň správny smer. Na konci som stretával aj pozostatky nejakých prejdených hadov. Neviem, či boli jedovaté, ale podľa veľkosti by ma asi neprehltli Wink.

Keďže som si na túto krátku dvojhodinovú prechádzku nevzal nič na pitie, vrátil som sa k hotelu po brehu mora. Niežeby sa dalo piť, ale aspoň trochu osviežilo a schladilo. Každopádne po troch hodinách blúdenia po "púšti" a medzi bodliakmi bolo kúpanie v chladivej vode omnoho príjemnejšie, ako termálne kúpele Smile.


Posledne pridané

Podobné články