Výlet z hotela Palm Beach na južný cíp ostrova Korfu. Kavos je jeden veľký "blázinec", samé motorky, štvorkolky, plno obchodov, pivární, barov. Pri ranej návšteve ešte panoval kľud, angličania ešte dospávali. Celkom pekná pláž, jednosmerné uličky, zavadzali iba veľké autá so zásobovaním.

Odtiaľ do Lefkimi, kde preteká menší potok, na ktorom sú zaparkované člny domorodcov. Malé mestečko, tiché, niektoré domy sa očividne rozpadávali. Hodnotím ho tak na 2 až 3 fotky. Samotné centrum Lefkimi-city sme neabsolvovali, radšej sme sa išli pozrieť na saliny, ale asi sme nespravili dobre.

Poobede výlet do Moraitiky a Mesogni. Klasický turistický výlet - za nákupmi a obzeraním. V jednom obchodíku si žena chcela vyskúšať blúzku. Ponavigovali ju do vedľajšej izby. Úplne prázdna, iba na podlahe stál tradičný turistický plynový varič, na ňom kastról a niečo sa varilo. Teraz si už viem predstaviť, prečo turistickí sprievodcovia po Korfu uvádzajú, že môžete navštíviť miestne taverny a v kuchyni si pozrieť, čo sa varí pod pokrievkou...


Posledne pridané