Štúdiá Paul and Marie, Analipsi

A je po dovolenke v Analipsi, takže čoskoro pribudne aj nejaký ten komentár, prípadne pár fotografií z Kréty, Analipsi, štúdií Paul  Marie, či iných oblastí. Pár miest z mojich plánov uvedených nižšie som navštívil plánovane, pár aj neplánovane, takže vo všeobecnosti bude o čom písať :-). O tých, ktoré som nenavštívil písať nebudem, to je jasné. Predbežne sa tešte na výlety Elafonissi, Deads Gorge, Sarakina gorge a pár záberov na Ha canyon, prirodzene pár pláží a plážičiek na Kréte, stredisko, hotel, Aquarium a iné nezmysly.

 

Straty a nálezy na Kréte, vlastne viac nálezy ako straty

Odchod na dovolenku prebehol v poriadku. Aj napriek tomu, že tento rok hlásili v televíznych klebetníkoch, že letecká spoločnosť Travel servis máva veľa meškaní, nás sa to našťastie nedotklo. Let bez problémov, prílet kufrov taktiež bez problémov. Prvé začali až po tom, čo som si nasadil okuliare na nos. Puzdro som si strčil automaticky do bočnej sieťky ruksaku, avšak pravdepodobne zle zafungovala automatika, omylom som ho strčil iba za bedrák a potom som ho pri vybaľovaní minimálne hodinu hľadal na izbe :-(. Po vrátení požičaného auta sme zasa hľadali krytku objektívu a pred odchodom polovička márne hľadala električenku. Keďže krytku nám uschovali v autopôžičovni a električenka čakala doma, naša konečná bilancia 2 ku 1 bola viacmenej úspešná :-).

Nutno ešte podotknúť, že pri kontrole som predišiel čiernemu ruksaku tým, že som odtiaľ vytiahol foťák a potvrdil som tým fakt, že tento spôsobuje uvedený nežiaduci jav.

Cesta autobusom z letiska do strediska Analipsi nie je dlhá, po vystúpení nás už čakali dvaja čašníci z hotela, ktorí mali spočiatku ťažkosti spočítať vouchre, ale nakoniec pochopili, že jedna rodina s piatimi ľuďmi ale iba jedným vouchrom nebude natlačená v jednej izbe, ale že pôjdu predsa len do dvoch. Potom už odprevadili každého do vopred pridelenej izby, kde nám ukázali, ako sa zapína elektrika. Je jasné, že tento akt trval trochu dlhšie...

Odchod z Kréty

Odchod z Kréty prebehol taktiež viac-menej v pohode. Autobus došiel k hotelu približne o polhodinu neskôr, čo spôsobilo, že check-in už fungoval, po prejdení kontroly už vyhlasovali, že naša brána na nás už vrúcne čaká, lietadlo bolo pripravené, dokonca sme odlietali o pár minút skôr. Jedinou malou chybičkou krásy bola tentoraz kontrola. Babe pred rentgenom sa najprv páčil notebook mojej manželky a tak ho chcela otvoriť, keď som ho otváral, tak zas chcela, aby som ho zavrel, keď som ho zatváral, tak si zas zmyslela, že také nádherné klávesy ešte v živote nestláčala a začala ich stláčať. Potom ho s očividnou nevôľou nechala v boxe prejsť rentgenom, avšak po prejdení si ho ešte raz vypýtala a až potom jej ho kolegovia vzali a vrátili nám ho. Ešteže sa ho dotýkala v rukavičkách, lebo tie otlačky prstov by ho totálne odpísali... :-)

Prílet v pohode, dokonca aj kufre nám vykladali v rekordnom čase, možno to bolo spôsobené tým, že za vozíkmi od lietadla išlo security vozidlo.


  • CK: Tatratour
  • Dátum: september 2011
  • Strava: bez
  • Počet osôb: 2
  • vybavenie: Minolta 18-70, kamera, GPS Dakota, NB

Úvahy pred dovolenkou v Analipsi

Blíži sa naša ďalšia dovolenka na Kréte (prirodzene, že nie vaša, to by som o nej nepísal :-) ). Tentoraz sme s manželkou vymenili pohodlie varenej plnej penzie (prípadne nižší štandard polpenzie) za štúdiá Paul and Marie v dedinke Analipsi (niekde aj Analipsis) na východ od Heraklionu, takmer až pri Hersonissose. Pravdupovediac, veľa o tomto ubytovaní som na nete nenašiel. Jeden z mála zdrojov je na stránke dediny Analipsi.Okrem iného sú tu aspoň pekné panorámy okolia.

Prvotný plán zahŕňa požičanie auta na viac dní (bude záležať aj od ceny áut, nech zbytočne nezvyšujeme tie ich astronomické penzie) a prejdenie pár lákadiel v bližšom i vzdialenejšom okolí. Manželka si pôvodne myslela, že by sme za týždeň mohli zbehať takmer celú Krétu :-) (teda to, čo sme ešte nevideli), tak som nahodil uja Googliča a po pár fotkách pochopila, že je to nereálne (napríklad po zhliadnutí obrázkov z pláže Glyka Nera).

Takže predbežne to vyzerá na krajný a divoký západ (Kréty) s plážami Elafonissi a prípadne aj Falasarna, stredný juhozápad s roklinami (Imbros, Aradena), plážičky typu Glyka Nera (pozri ilustračné foto), juh Kréty, - počnúc okolím Plakiasu, Mataly a ďalej na východ popri divokom pobreží Asterousie - Agiofarago, Tris Eklisies, možno do toho zapracujem aj nejaký ten kopček (aspoň jeden, na výber je napríklad Gingilos, Psiloritis, Kofinas, pohorie Dikti a pod.), prípadne aj nejaká tá roklinka na východ od Agios Nikolaos. Rovnako sme ešte neboli pozrieť v blízkosti Agios Nikolaos (Elounda, Spinalonga, dedina Kritsi) a podobne. Rád by som sa ešte raz išiel pozrieť aj na planinu Lasithi, takže uvidíme


Posledne pridané

Novinky

Doplnené 5/2022

Čítať ďalej...

Podobné články