V podstate takmer všetko, čo sľubuje cestovná kancelária Tatratour pri hoteli Nefeli sa ukázalo ako pravdivé, považujem za potrebné upresniť iba pár vecí.

Hotel Nefeli NIE JE VHODNÝ PRE IMOBILNÉ OSOBY. Je situovaný v miernom briežku a izby sú kaskádovito usporiadané. Medzi recepciou a izbami je viacero schodov a schodíkov, jeden schod je dokonca aj medzi chodbičkou a samotnou izbou hotela. Dve nohy postele sú skrátené a ležia na schodíku, druhé dve nohy majú normálnu dĺžku. Zaujímavé to je v prípade, že idete potme na WC. Kým sa v tej tme rozkukáte, môžete prísť k úhone nielen pri ceste tam, ale aj naspäť.

Hotel Nefeli, Rethymno, Kréta

Izby sú zariadené klasicky - dve drevené postele (jedna veľká a druhá ešte väčšia), dva nočné stolíky, z toho jeden so zrkadlom a druhý s rádiom (alebo skôr s rozhlasom po drôte - tri stanice a tri úrovne hlasitosti), malý konferenčný stolík, dve rôzne stoličky, telefón, chladnička (asi 60 litrová) - nám nedoliehalo tesnenie, takže sme ju mali aj ako klimatizáciu, ďalší sa sťažovali, že v nej majú mravcov. V predsieni jedna skriňa s trezorom (kľúč na recepcii). V kúpelni WC a sprchovací kút, všetko evidentne po oprave, ale aj tak už WC začal pretekať a páková batéria sa trochu kývala.

Na strope je jeden veľký kývajúci sa ventilátor, ktorý rozháňa vzduch.

Voda v hoteli  Nefeli je pitná, chladnička ju celkom dobre vychladí, do chladničku sa na výšku vmestí grécka 1,5 litrová flaša z vody Zaros (je nižšia ako naše flaše).

Balkón bol užší, ale zmestili sa tam dve plastové stoličky a šamlík pod nohy a zostalo miesto aj na vešanie bielizne. Na prízemí mali taký väčší balkón, ale rovno pod nami ho mali spoločný pre dve izby.

Hotel Nefeli, Rethymno, Kréta

Dvere boli okolo zámkovej časti nalomené (možno sa niekto pokúšal otvoriť ich vykopnutím), ale očividne držali dobre. Oceňujem, že na dverách sa nachádzali ceduľky pre nerušiť/upratať, ktoré fungovali takmer stopercentne. Raz poobede, po príchode z pláže som ju omylom zavesil naopak a potom som sa strašne čudoval, že baba došla, vysypala vysypaný kôš, umyla umytú podlahu i balkón, utrela čisté stolíky...Ale naopak, raz som tam mal zavesenú PST stranu a baba odomykala dvere...

Uteráky a povlečenie menili každý deň okrem nedele, vtedy asi iba v súrnych prípadoch a pri striedaní turnusov.

Strava v hoteli Nefeli

Strava v hoteli Nefeli bola výborná, klasické švédske stoly. Na raňajky biele aj tmavé pečivo, cereálie, zelenina, vajcia (aj tie, ktoré boli označované ako 3-minútové boli na tvrdo), opekané zemiaky alebo pečené páročky, syr, salám, med, káva, čaj, džús.

Na večeru zeleninové šaláty, polievka, studený bufet (salám alebo varené mäso), z hlavných jedál cestoviny (+ strúhaný syr), 1 - 2 druhy mäsa, varená zelenina, príloha (ryža, opekané zemiaky, hranolky, zemiaková kaša), občas ryby, musaka alebo iné lákadlá na ochutnanie.

Pred odchodom torta alebo zákusok (torta pre tých, čo prišli skôr), nejaké želé, sladká pena a ovocie (melón červený aj žltý, jablko, pomaranč).

Ak ste si chceli ešte pridať, tak bolo potrebné si príbor nechať na servítke, ináč vám obsluha odniesla tanier aj s ním.

Jediný malý problém bol v tom, že keď som si prvý deń objednával pitie a pingel sa ma pýtal, či budem platiť Cash alebo cez Room bill, tak som mu povedal, že cez izbu a všetko bolo OK. Asi za tri dni dobehol, že mu treba účty podpísať, že je to nariadenie recepcie. Ale bolo na ňom vidieť ako mu odľahlo, keď som predposledný deň účet zaplatil.

Radosti a starosti hotela Nefeli

Izby hotela Nefeli sú situované na všetky strany. Niektoré na západ (aj tá naša a preto v nej bolo poobede riadne horúco), iné na východ i na sever. Tie severné sú najhlučnejšie - sú totiž orientované na pomerne frekventovanú miestnu komunikáciu. Autá, autobusy, motorky, v noci sa vracajúci hulákajúci Nemci (ale nielen oni). My sme okrem hluku ulice, hluku nočných zabávačov sa nemohli spávať pre inú príčinu. Totiž niekde neďaleko hotela niekto choval sliepky a mal aj kohúta. Aj keď sme si nenatiahli budík, tak sme prvýkrát vstávali o pol piatej. Potom vo viac či menej pravidelných intervaloch až do siedmej.

Hotel Nefeli, Rethymno, Kréta

Hotel Nefeli, Rethymno, Kréta

 

Hotel Nefeli, Rethymno, Kréta


Posledne pridané

Novinky

Doplnené 5/2022

Čítať ďalej...

Podobné články