Hotel Golden Sands 2013Tretia dovolenka v tomto hoteli. Je potrebné povedať, že ako v hoteli Golden Sands, tak aj v celom stredisku Agios Georgios south, zvanom aj Argirades sa nič dôležité od roku 2006 neudialo. V stredisku v podstate od roku 2006, keď som tu bol prvýkrát. Tie malé zmeny v podstate ani nestoja za reč, aj keď niekoľko drobností ubudlo a niekoľko ich zas pribudlo.

 

Najviac ubudlo piesku na plážach. Hodne piesku. Kde sú tie časy, keď v celom stredisku bývali pieskové pláže. No, boli aj teraz, akurát ich bolo potrebné hľadať pomedzi šutre. A že bolo tých skál požehnane...

Hotel Golden Sands 2013

Všetko po starom. Akurát teraz sa dalo chytiť wifi nielen v okolí recepcie, ale aj na niektorých izbách. Ak keď na druhej strane som musel ten telefón riadne vystrčiť z balkóna, aby prijal aspoň akú-takú správu.

Hotel Golden Sands, stredisko Agios Georgios south na Korfu. Pohľad z juhu

Hotel Golden Sands 2013

Bývalý recepčno-čašník v jednom balení už na večeru iba dokladal jedlo. Nejako mi chýbal ten jeho optimizmus a jeho Opááá, ktoré sa vytratili ako ten piesok z pláží. Rovnako zmizol aj ten stánok od vchodu do hotela, kde požičiavali motorky, štvorkolky a bicykle.

Stredisko Agios Georgios south, teda Argirades v roku 2013

V stredisku sa vytratili nejaké tie obchodíky, taverny, ale predovšetkým samotné pláže. Tuším ubudli aj dva-tri psi, asi išli za lepším pieskom. Jediným pozitívom bolo, že na miestach, kde sa ešte nejaký piesok vyskytoval, zlacneli cenu setu lehátok so slnečníkom zo 6 na 5 eur (južná časť Agios Georgios south). Dokonca poniže hotela Golden Sands bola taverna, ktorá ponúkala lehátka pri mori za to, že sa prípadne vyskytnete aj v jej útrobách. Prípadne ten výskyt ani vôbec nekontrolovali.

Kostol a zvonica takmer pred hotelom Golden Sands.

Pláže a piesok v stredisku Agios Georgios south v roku 2013

Ako som už niekoľkokrát spomenul, v stredisku zmizol piesok. More piesku. Nejaký zostal, ale väčšinou boli na ňom poukladané šutre, aby nezmizol aj ten. Takže plážičky v okolí hotela Golden Sands boli kompletne kamenisté.

Najbližšia pláž pri hoteli Golden Sands. Pre návštevníkov taverny lehátka zadarmo. K hotelu stačilo vyjsť tým betónovým chodníkom popri prezliekacej búdke a k hotelu to bolo ešte asi 200 metrov.

Trochu piesku sa vyskytovalo na pláži oproti supermarketu Stella (a taverne Zags), to bola tá spomínaná superpláž dlhá asi 15 metrov, kde sa zadarmo tlačili takmer všetci z južnej časti strediska. Ďalší kúsok piesku bol pri vtoku miestneho potoka pod tavernou Kafesas, tretí malý kúsok na pláži Alex a štvrtý až za tavernou Malibu.

Na severnom konci strediska Agios Georgios southbolo toho piesku viac, ale aj tak bol vstup do vody predovšetkým po pieskovcových platách a po šutroch, ktoré tam predtým neboli. Od výbežku až po vtok mora do jazera Korision bolo potrebné ísť po kameňoch. Podľa mojich skromných odhadov ubudlo v stredisku Agios Georgios south tak 1 až 1,5 metra piesku na výšku. Na šírku miestami 20 až 30 metrov i viac.

Výhľad na dedinku Argirades (na horizonte)

Kostol sv. Juraja v Argirades

Druhý kostol v Argirades

Vľavo najbližší supermarket. Za ním najbližšia pláž

Taverna nad plážou

 

Taverna Kafesas. Vľavo v smere šípky vedie cesta do dediny Argirades, vpravo cesta k taverne Malibu

 

Južná časť pláže v Agios Georgios south, za tavernou Malibu. Tu končila piesková pláž. Vpredu začínala asi kilometrová časť po nepríjemných kameňoch

Južná časť pláže. Pohľad smerom na Agios Georgios south

Pláž Alex a taverna malibu v pozadí. Vpravo v diaľke Santa Barbara

 

Mestská pláž vpravo od kostola pri veľkom parkovisku

Pláž priamo pred hotelom Golden Sands. V minulosti krásna piesková

Voľakedy tu bola nádherná široká piesková pláž s pieskovým vstupom do mora. Dnes tak pre masochistov

Parkovisko a detské ihrisko nad plážou Alex v južnej časti Agios Georgios south, neďaleko od taverny Malibu

Pláž Alex z detského ihriska. V minulosti bola pláž minimálne dvakrát tak hlboká. Po našom odchode sa údajne scvrkla ešte o polovicu, ubudol teda pás lehátok pri mori

Severná pláž strediska Agios Georgios south.

Severná pláž. Vpravo hotel Aquis sandy beach (či ako sa dnes vlastne volá - v minulosti Palm Beach i inakšie)


Iný pohľad na hotel Golden Sands 2013 na stránkach MOWS (nájdete tu aj výlety do blízkeho i vzdialenejšieho okolia - napr. Achillion, Kerkyra a pod.)


Posledne pridané

Podobné články