Hotel Denis,  KorinosHotel Denis je jednoduchý rodinný hotel s menším bazénom a bungalovmi, nachádza sa v stredisku Korinos, v časti, ktorú domáci volajú aj Paralia - Korinos. Izby hotela Denis sú zariadené klasicky - my sme mali na izbe tri postele (pritom aj tretia posteľ bola drevená), dve skrine, televízor, chladnička (môj odhad - asi 60 l, fungovala veľmi dobre, bolo možné spraviť si aj ľady do drinkov). Výborný bol balkón, ktorý sa tiahol až za roh, boli tu ponechané šnúry na sušenie bielizne.

 

Jedáleň hotela Denis sa využívala málo, prakticky iba keď sa schladilo alebo keď fúkal silný a chladný severozápadný vietor, ináč sa sedelo pred vchodom pod malou strieškou. Raňajky sa podávali formou bufetu - biely a tmavý chlieb, maslo, džem, vajcia, paradajky, jeden až dva druhy salámu, syr, káva, čaj, džús, mlieko do kávy. Večere boli servírované a pozostávali z troch chodov - šalát, polievka, hlavné jedlo, ovocie. K tomu chlieb, pomerne hrubo nakrájaný. Nezvyčajným sa nám zdalo, že hlavné jedlo bolo servírované na dezertnom tanieriku (alebo bol normálny tanier taký malý?), ovocie na kávovej podšálke - ale musím uznať, že mi vždy stačilo. Ak je však niekto dobrý jedák, cez obed nič nezje a na večeru si naloží 4 - 6 tanierov jedla - tomu tento hotel neodporúčam.

Hotel Denis,  Korinos

Miestna chladnička v jedálni obsahovala všetko základné, aj keď trošku drahšie. Pivo stálo 1,8 Eura, 0,5 l bielej Retsiny 2,6 Eura, nealko tak 1,5 Eura, červené víno 0,7 l od 9 Eur vyššie. Dalo sa tu aj najesť, obed pre dvoch s nejakým pohárom červeného suchého vína za cca 11 Eur.

Hotel Denis,  Korinos

Bazén hotela Denis bol pomerne malý, s oddelenou časťou a sedačkami priamo vo vode pre bar-chtivých a mal jednu malú oddelenú časť, kde sa dalo sedieť a na kríže ste mali zadara masáž z napúšťanej vody.

Raňajky boli v čase od 7 - 9 hodiny, večere o 19. hodine, dalo sa prísť aj skôr. V prípade, že idete na nejaký výlet, dostanete buď suchý balíček, alebo vám nechajú večeru. Dôležitá informácia: voda v hoteli bola pitná, aj keď trochu teplá (dalo sa to napraviť v chladničke).

Hotel Denis,  Korinos

Delegátka Zuzana bola v  hoteli Denis každý deń približne o 18.15, chodila na bicykli, preto ju prosím vás niekedy nabudúce nezrazte, keď si požičiate auto.


Posledne pridané

Novinky

Doplnené 5/2022

Čítať ďalej...