V Nižnej boci sme absolvovali iba pár výletov.

Nižná Boca - Čertovica - Bacúšske sedlo - Vyšná Boca - Nižná Boca

Starou asfaltkou až po horný koniec obce Nižná Boca, pred tabuľou Dovidenia odbočiť doľava cez potok a lesnou cestou až do Vyšnej Boce (tu je minerálny prameň - ibaže sa trochu horšie naberá do fľaše). Odtiaľ asfaltovou cestou až na Čertovicu, kde sa možno občerstviť v niekoľkých zariadeniach. Lesnou cestou po Sedlo za Lenivou a ďalej po červenej značke až po Bacúšske sedlo. Lesným chodníkom po modrej značke do Vyšnej Boce (chodník vedie dosť strmo dolu) a popri potoku do Nižnej Boce.

Čertovica - Ďumbier - Králička - Vyšná Boca - Nižná Boca

Autobus na Čertovicu nám ušetril dosť síl, ktoré sme potrebovali na výstup po zjazdovke. Od Rovienok neustále dole a hore až po Chatu M. R. Štefánika (štefánička) cestou hrdinov SNP a odtiaľ mierne do kopca cez Krúpovu hoľu až po kríž na Ďumbieri. Cestou naspäť zastávka na jedno povinné pivo na chate a cez Králičku a Bocianske sedlo do Vyšnej Boce. Od Bocianskeho sedla chodník prudko klesá a takmer nekonečná Starobocianska dolina je vyasfaltovaná, takže nič moc na unavené nohy.

Ešte šťastie, že v hoteli Barbora mali vynikajúce bryndzové pirohy a chladené pivo (alebo sme to len my boli takí hladní?). Pri výstupe sme v okolí Králičky videli plno tmavých zberačov čučoriedok a brusníc a pri ceste dolu sme videli plno čučoriedok a brusníc na chodníku .


Posledne pridané

Novinky

Doplnené 5/2022

Čítať ďalej...