Vybrali sme sa so svokrom na Schneeberg a ako výstupovú strasu sme zvolili roklinu Weichtalklamm. Cieľom našej cesty bolo teda údolie Hollental a parkovisko pred chatou Weichtalklamm

Cesta z Bratislavy prebehla bez problémov, stará svokrova favoritka to na rakúskych diaľniciach vydržala. Smer Berg - Kitsee - Viedeň - smer na Graz - smer Semmering a odbočka do mestečka Glognitz a ďalej na Rax. Vyrážali sme okolo pol piatej a na miesto dorazili v kľude asi po 2 a pol hodinách. Diaľnice boli skoro ráno takmer pusté. Došli sme teda až za Payerbach a Hirschwang, prezreli si nabitý kemp pri Kaiserbrunne s bezplatným prenocovaním  a pokračovali až na parkovisko pod chatou Weichtal haus.

Keďže bola nedeľa ráno, parkovisko bolo skoro plné áut. Aj autá boli skoro plné spiacich ľudí. Ale niektoré autá boli aj prázdne. Najmä tie, ktorých majitelia spali v spacákoch pri nich, prípadne mali pod stromami postavený stan. Napadá ma starý vtip:

  • Dievčina píše mame SMS-ku: ahoj mami, spala som pod stanom, mam sa dobre, aj stano sa ma dobre...

Cesta domov - z Hollentalu do Bratislavy

Cesta domov prebehla bez problémov. Takmer. Pri výjazde na diaľnicu svokor konštatuje, že už ho noha neposlúcha. Zastavujeme na najbližšom odpočívadle a prepriahame. Na diaľnici do Viedne je očividne viac áut ako ráno. Veď je nedeľa podvečer a sporiadaní vídeňáci (podľa vzoru prešpuráci) sa vracajú domov. Ešte pár áut je po odbočku na letisko a potom to už redne. Na diaľnici do Kitsee je už iba pár áut.

 


Posledne pridané

Novinky

Doplnené 5/2022

Čítať ďalej...