Tatranské ZrubyVysoké Tatry som navštívil niekoľkokrát, v poslednej dobe som bol ubytovaný vo Vojenskej zotavovni Tatranské Zruby (tretia zastávka TEŽ od mesta Starý Smokovec), a predtým v hoteli Hutník v Tatranských Matliaroch.

Vojenská zotavovňa Tatranské Zruby leží pri železničnej trati vedúcej zo Starého Smokovca na Štrbské Pleso. Je tu ubytovanie hotelového typu nielen pre gumkáčov (ako by názov napovedal), ale aj pre bežných smrteľníkov. Izby vybavené starším "obtlčeným" nábytkom, na prespanie vyhovujúce. Plná penzia kombinovanou formou, t.j. raňajky formou švédskych stolov, obedy a večere servírovaný výber z niekoľkých možností. Namiesto jedla sa môže namixovať aj studený balíček (mix myslím že iba raňajky, iba obed, iba večera alebo hocijaká ich kombinácia). Pri raňajkách možno naplniť termosku čajom.

Pomerne solídne možnosti občerstvenia, nejaká tá posilňovňa či relaxačné prístroje za poplatok. V súčasnej dobe aj internet za poplatok. Večer otvorená koliba na posedenie. Výhodou je aj bezplatné parkovisko v areáli (volakedy som ho pamätal ako platené - a poriadne mastne).


Turistické možnosti z  Vojenskej zotavovne Tatranské Zruby

Nenáročné prechádzky po chodníku do Starého Smokovca a Tatranskej Polianky. Turisticky náročnejší chodník začína priamo nad hotelom a vedie k Sliezskemu domu, prípadne sa tam môžeme dostať aj po krátkej prechádzke do Tatranskej Polianky a odtiaľ k Sliezskemu domu.  Na ostatné túry je lepšie dostať sa do východiskovej stanice vlakom alebo autobusom (zastávka vlaku aj autobusu hneď pri hoteli).

Tatranské Zruby, 2006

Fotografie z Kriváňa sú niekedy z roku 2001, ďalšie fotografie sú z októbra 2003, 2006...


Posledne pridané

Novinky

Doplnené 5/2022

Čítať ďalej...

Podobné články