September 2007

Fotky z niekoľkých výletov, keď nepršalo.

Štrbské pleso - Rysy 

Prvým vlakom z Tatranských Zrubov na zastávku Popradské Pleso. Odtiaľ na skutočné Popradské Pleso a cez Chatu pod Rysmi (občerstvenie) až na Rysy. Naspäť po Popradské Pleso a odtiaľ na Štrbské Pleso.

Tatranské Zruby - Hrebienok - Téryho chata

Pešo z Tatranských Zrubov do Starého Smokovca a po ceste na Hrebienok. Odtiaľ cez Rainerovu chatu na Zamkovského chatu, tu povinné pivné (niečo ako mýtne, akurát dobrovoľné a určené pre vysokohorských nosičov...).  Pomaly i trochu rýchlejšie (začalo popŕchať) na Téryho chatu.Tu ďalšie pivné  i niečo pod zub a ideme fotiť, lebo sa mraky občas trhajú. Ale občas aj nie. Rovnakou cestou naspäť, vrátane Zamkovského pivného, akurát vynechávame Rainerku a okolo vodopádov a Bílikovej chaty na Hrebienok.

September 2006

Štrbské pleso - Popradské pleso - Ostrva - Sliezsky dom - Tatranské Zruby

Na rozchodenie sme si s manželkou vybrali vcelku nenáročný výlet. Teda vybral som ja, manželka mi potom iba nadávala Wink. Vlakom z Tatranských Zrubov na Štrbské Pleso. Tam zastávka v prvom bufete pri parkovisku, prechádzka okolo plesa a chodníkom na Popradské Pleso. Tu zastávka v bufete, pár fotiek a cesta na Ostrvu. Na Ostrve trochu fúkalo, ale ináč bolo zamračené, teda pochodovalo sa dobre. Trochu sa zamračilo až pri Batizovskom plese, takže žiadne fotky. Cestou na Sliezsky dom nás už predbiehali davy, tak sme po viac-menej krátkej pauze v bufete rozhodli, že ideme rovno do Zrubov. Strmou rozmočenou cestou dolu, navyše v spodnej časti bola viditeľnosť vďaka kalamite výborná, ale chodníky tam ešte evidentne nestačili dostatočne vyznačiť, takže sme museli dávať pozor, aby sme sa nedostali do rúbaniska.

Štrbské pleso - Chata pod Soliskom

Zo Zrubov vlakom na Štrbské pleso. Odtiaľ po červenej značke akoby na Kriváň, ale prefíkane sme uhli vpravo a po žltej značke sme mašírovali do Furkotskej doliny. Vo Furkotskej doline sme odbočili k Chate pod  Soliskom. Tu v šóre na pivo sme sa pobavili nad jedným z našich západných susedov, ktorý sa z chaty snažil dovolať na parkovisko na Štrbskom plese, že si v aute zabudol kľúčiky od auta... Nuž, neviem ako to dopadlo s tým nešťastníkom...

Lysá Poľana - Poľský hrebeň - Tatranské Zruby

Smokovec - Hrebienok - Skalnaté Pleso - Lomnické sedlo

Rysy - úspešný výstup iba po Chatu pod Rysmi

Tatranské Zruby - Polský hrebeň -  Prielom -  Zbojnícka chata - Hrebienok

Október 2003

Tatranské Zruby - Tatranská Polianka - Sliezsky dom - Hrebienok - Starý Smokovec - Tatranské Zruby

Počasie zamračené, miestami padal sneh a chodníky boli zľadovatelé. Cesta zo Sliezskeho domu na Hrebienok mi trvala vyše dve a pol hodiny, pretože na skalách bola vrstva ľadu a všetko sa šmýkalo. Cestou som stretával turistov z Maďarska, väčšina z nich vo vychádzkových topánkach, škoda, že toho najväčšieho exota sa mi nepodarilo vyfotiť - okrem poltopánok mal na ramenách asi dvoj- až trojročné dieťa.

Štrbské pleso - Popradské Pleso - Veľké Hincovo pleso a späť

Najkrajšie počasie bolo pri výlete k Veľkému Hincovmu plesu, avšak po dvoch pádoch na zľadovatenom chodníku som sa rozhodol nepokračovať v ceste cez Kôprovské sedlo a vrátil som sa k Popradskému plesu. Z Veľkého Mengušovského štítu padali malé lavíny, slnko svietilo a v diaľke boli viditeľné štíty Nizkych Tatier.
(PLT z výletu)

Štrbské Pleso - Tri Studničky - Jamské Pleso - Štrbské Pleso

Štrbské plesoVýlet zo Štrbského plesa dolu na  na Tri studničky,  na Jamské pleso a naspäť na Štrbské pleso sprevádzalo zo začiatku slnko, neskôr sa zamračilo a začal padať sneh.  (PLT z výletu)
Posledne pridané