Nepotrebujete medzinárodný vodičák, stačí ten náš.

Auto sme si objednávali 1 - 2 dni dopredu, ináč sa môže stať, že daný typ nebude (autá vozia po celom ostrove).

Auto sme si mohli vyzdvihnúť už po večeri predchádzajúceho dňa. V nádrži však bolo málo sirupu, a tak sa náš večerný výlet zmenil na hľadania otvorenej benzínky. Rady z pôžičovne, že večer je otvorená každá druhá pumpa, sme preverovali až do Moraitiky. Našli sme len každú prvú, tie druhé boli asi niekde bokom. S malou dušičkou som to radšej otočil tak, aby sme sa v noci dostali motoricky čo najbližšie k hotelu. (Došli sme až k hotelu, dokonca na druhý deň ráno až na pumpu.)

Niektoré úzke miesta a úzke dediny sa prechádzajú cez semafóry.

Na cestách, ktoré sú najkľukatejšie sa vyskytuje najviac rachotilkov na skútroch, motorkách, buginách a pod. Aj keď vo väčšine sú cesty dostatočne široké, dodržiavajú svedomite pokyny delegátok, ktoré hovoria: vyskytujú sa tu aj hulváti, ktorá jazdia tak, že vás vytlačia na krajnicu, preto radšej jazdite pri strede cesty. Preto radím všetkým (okrem hulvátov): majte dostatok trpezlivosti (hulváti ich vytlačia aj zo stredu cesty).

Policajtov som vôbec nevidel (a to som ich hladal aj na prednom nárazníku, aj za zásterkami... :-) )

Mapa ostrova, ktorú sme dostali v pôžičovni bola asi tak na 2 x A4 (asi ako roztvorený veľký zošit). Dedina, cez ktorú prechádza cesta na nej zakreslená leží o niekoľko kilometrov vľavo (alebo vpravo), takže ak budete hľadať odbočku, dostanete sa do slepej uličky niekde v horách.


Posledne pridané

Novinky

Doplnené 5/2022

Čítať ďalej...

Podobné články