Champion Holiday Village

Dovolenka po piatich rokoch opäť v hoteli Champion Holiday Village v stredisku Beldibi (niekde je to už označované ako Kemer) v Turecku. Nakoľko nám nevyšli plány na Krétu, zvolili sme osvedčený hotel. Keď sme zvažovali klady a zápory spred piatich rokov, tak sme došli až k spomienke, že v Beldibi kvôli vysokým kopcom nad strediskom často pršalo. Nakoniec sme to vzhľadom k teplotám jednoznačne zaradili medzi klady. Ale treba povedať, že nám na tejto dovolenke spŕchlo iba raz. Ale ani tie mraky nad kopcami neboli na zahodenie, občas aj zakryli slnko a tak zmiernili horúčavu.

Ostatné sa v hoteli Champion Holiday Village od roku 2014, teda za päť rokov takmer nezmenilo. A tie drobné zmeny, prípadne aj to, čo sa nezmenilo sa pokúsim zachytiť. Môžeš všetko porovnať s popisom a fotkami z Beldibi 2014.

Prvou viditeľnou zmenou bola pláž. Evidentne im v neďalekej minulosti odnieslo kus pláže, tak ju upravili (bolo to vidieť aj na plážach okolitých hotelov). Navozili trochu zeminy s pieskom a tak zadnú časť mierne vyrovnali. Teraz hovorím o tej časti pláže, kde sa lehávalo. Plus pribudli lehátka. Takže počas nášho pobytu bolo na pláži k dispozícii cca 200 lehátok (na konci už nepostačovali). Nezmenili sa dve móla, odkiaľ sa dalo chodiť do vody a zostali aj tie šutre vo vode, po ktorých sa tak blbo chodilo.

Champion Holiday Village. Pláž. Navezený piesok

Champion Holiday Village

Champion Holiday Village

Champion Holiday Village. Kameňov vo vode neubudlo

Druhou zmenou bolo, že ubudlo ruskej (a asi aj ukrajinskej) klientely v prospech poľskej a českej. To v tomto hoteli znamenalo, že kľud na pláži sa pomaly vytrácal. A to sme neboli na dovolenke v sezóne. Chcem tým povedať, že už druhýkrát (a to v tom istom hoteli) som nad ruskohovoriacimi až hubu otváral.

Treťou viditeľnou zmenou (ale tentoraz nie v hoteli, ale v stredisku) bolo, že zmizol ten Bazaar presne oproti hotelu Champion Holiday Village.

No a to je zo zmien tuším všetko. Z tých evidentných nezmien mi padlo do oka napríklad to, že kuchár v plážovom bufete, ale aj tetka čo piekla Gozleme, prípadne aj niektorí čašníci sa nezmenili. Takže začnem trochu inakšie. Skúsim povedať, prečo do tohto hotela áno a prečo nie, teda klady a zápory.

Champion Holiday Village. Recepcia

Klady

 • Vzdialenosť hotela od letiska je cca 50 km, teda hodinka cesty.
 • Veľkosť izieb. My sme dvaja mali izbu cca 5x4 m. Plus veľká kúpeľňa, balkón.
 • Vynikajúca strava. Veľa zeleniny aj ovocia (vrátane raňajok).
 • Voľne dostupná voda vo fľašiach (v chladničkách aj mimo).
 • V hoteli sa nepoužívali náramky, takže už žiadne rezanie bradaviek pri sprchovaní, žiadne biele pásiky pri opaľovaní a pod.
 • Hotel zameraný na rodinnú klientelu. Teda bolo veľa detí. V našom Sultan-hane som napočítal asi 8 postieľok pre deti na chodbe a to som nepočítal tie, ktoré už mali na izbách. Dokonca šéfka upratovačiek niesla na izby aj nejaké šerblíky, takže prípadne netreba trepať v kufri z vlasti.
 • S deťmi problémy neboli, okrem výkrikov radosti po príchode k moru (prípadne v mori) som ich takmer ani nevnímal. Vekovo od takých 7 až 9 mesiacov vyššie. Pre deti 4-12 k dispozícii detský klub.
 • Výťah pre kočíky, či menej mobilných do jedálne.
 • Výťah na poschodie v niektorých barákoch (hanoch).
 • Animačný tím
 • Relations tím, kde sa dali riešiť všelijaké problémy s ubytovaním či čokoľvek iné, čo riešiť mohli.
 • Domáca ZOO. V hoteli sme okrem iného videli Kačky, Mačky, Sliepky, Kohútov, Prepelice, Pávy. No a samozrejme nedomáce - teda rôzne vtáčiky, hlavne Čajky a Havrany (schválne píšem veľkými písmenami, aby si niekto pod pojmom prepelice nepredstavoval nejakú vekovú skupinu dovolenkáriek, prípadne, aby sa niekto neurazil na slovo sliepky... :-) ).
 • Arborétum. Olivovníky, citrónovníky, pomarančovníky, moruše, borovice, ruže, bavlníkovník a mnohé ďalšie.
 • Udržiavaná záhrada aj všetko ostatné.
 • Plážové uteráky a ich výmena.
 • Plážový snack bar, kde sa dalo najesť aj počas obedov a aj trochu dlhšie.
 • Gozleme placky (čokoládová, syrová, mäsová, kombinovaná mäso-syr, cukrová...)

Champion Holiday Village

Champion Holiday Village

Champion Holiday Village

Zápory (pre niekoho významné, pre iného nepodstatné)

 • Vzdialenosť. Ubytovanie je natiahnuté v záhrade, takže od zadných izieb na stravu a späť je to aj vyše 600 metrov (a na pláž aj ďalej).
 • Jedáleň. Väčšinou sa klimatizovala otvorením okien, teda často bol prievan, dvíhalo to obrusy zo stola a pod.
 • Zvieratá. Vrabce lietali po jedálni, občas si v nestráženej chvíli uždibli z pečiva a pod. Čajky boli uvrieskané aj pri izbách a v jedálenskej časti pri otvorených oknách si často ukradli rovno z taniera aj väčšie kúsky, najmä ak ste si nabrali na tanier a išli si niečo iné dobrať k tomu. Personál si ich všímal iba málo. Dalo sa to riešiť tak, že sme si základ nabrali a na prílohy a pod. sme sa prestriedali. Je potrebné povedať, že jedáleň bola rozdelená na časť, kde sa naberalo a na časť, kde sa jedlo. Spomenutý problém s vrabcami a čajkami sa týkal iba tej jedacej časti.
 • Na večere sa nestíhalo. Teda ak na raňajkách ani na obedoch problém nebol, tak na večere bolo málo miesta. Keď sme došli neskôr, tak už síce nejaké stoly boli voľné, ale ešte ich nestíhali upratať a pod. Prípadne nestíhali dopĺňať jedlo a museli sme chvíľu čakať, prípadne sa vrátiť neskôr.

Champion Holiday Village. Jedáleň na poschodí, bar pod ňou

Champion Holiday Village. Jedáleň na poschodí, bar pod ňou

Ostatné veci

 • Hotel je postavený v naozaj nádhernom borovicovom lesíku. Stromy sú odrastené a ak som pred piatimi rokmi chválil ekológiu, tak sa vôbec nič nezmenilo. Stromy rastúce cez balkóny, cez strechu, na príjazdovej cestičke, v jedálni a pod.
 • Spa center
 • Plážový a bazénový fotograf
 • Obchodík s plážovými vecami a nejakými detskými hračkami
 • Medzi animáciami Bocca, šípky, lukostrelba, cvičenie, bazénové zábavky a pod.
 • Večerné programy
 • Oproti predchádzajúcemu pobytu sme mali iba jednu kartu od izby. Nedala sa teda izba predchladiť.
 • Veľký bazén, detský bazén, tichý bazén, spa bazén. Nestačí?

Champion Holiday Village. Baráky (hany)

Champion Holiday Village. Tichý bazén

Champion Holiday Village

Champion Holiday Village

Champion Holiday Village

Champion Holiday Village. Detský bazén

Champion Holiday Village. Plac na cvičenie, detské ihrisko s bazéhom a v pozadí hlavný bazén

Zaujímavosti

 • Kývajúci plavčík. Keď jeden z plavčíkov prechádzal po pláži, tak nepravidelne mával dovolenkárom (typu Spánombohom, idem od Vás...). Občas niekomu ukázal dva palce hore, prípadne si s niekým aj podal ruku.
 • Občas si niekto do vypitých pollitroviek od vody načapoval džús, občas airan. Ale len Poliaka som videl, ako presviedča čašníka, aby mu dal do fľašky pol litra Ginu (to len keby ste sa čudovali, že prečo sa nahradením ruskej klientely poľskou zmenil kľud). Dokonca po našom príchode som bol svedkom toho, ako rus (bol tam spolu s rodinou a malými deťmi) hovorí poliakovi z vedľajšej izby, že ešte raz bude robiť v noci bordel na izbe, že ho nahlási na recepcii. Ak sa otvárali bary o desiatej hodine, tak poliaci už o jedenástej mali "nakúpené", polku baru vypitú, prekrikovali sa na pláži... (ale samozrejme, našli sa aj normálni).
 • Počas nášho pobytu mala v hoteli pobyt nejaká ruská skupina mladých ľudí. Ráno chodili k pláži a "cvičili". Napríklad váľali sudy a robili všelijaké divné somariny, ktoré sme my kedysi ako deti robili na lúke (skackali na jednej nohe, behali pozadu a pod.). Neviem, či tam boli za trest, prípadne či si to platili dobrovoľne...

Champion Holiday Village. Pohľad z pláže

Champion Holiday Village. Beach bar. V pozadí Gozleme

Champion Holiday Village. Theatro

Champion Holiday Village. Hneď za plážou bola príjemná trávička. V pravej časti Beach bar.

 

Champion Holiday Village. Hlavný bar pod jedálňou. Ten kmeň stromu v strede fotky je skutočný a živý

Champion Holiday Village. Kuk teleobjektívom na miestnu lanovku (Tunektepe Teleferik) z Antalye

Champion Holiday Village

Champion Holiday Village. Pohľad na pláž na severnom konci strediska Beldibi. To svetlé vpravo od skál je ďalšia pláž (pozri foto z výletov)

Champion Holiday Village. Aj takého muchy tam občas zalietli

Champion Holiday Village

 

 

Champion Holiday Village. Detské ihrisko

Champion Holiday Village. WC, sprchy a prezliekárne na pláži

Champion Holiday Village

 

Champion Holiday Village

Champion Holiday Village. Beach bar

Champion Holiday Village. Kývajúci plavčík

Champion Holiday Village

Champion Holiday Village

Champion Holiday Village

Champion Holiday Village. Východ slnka

Champion Holiday Village. Východ slnka

Champion Holiday Village. Východ slnka

Champion Holiday Village

Champion Holiday Village. Recepcia

Champion Holiday Village. Bavlníkový strom

Champion Holiday Village. Bavlníkový strom

 


Posledne pridané

Novinky

Doplnené 5/2022

Čítať ďalej...