Po dovolenke v hoteli Aska just in beach v Avsallari neďaleko Alanye

Aska Just in Beach, AvsallarA je po tohtoročnej dovolenke. Pobyt v Turecku sa vydaril, z výletov som absolvoval akurát Green canyon a Pamukkale, no a samozrejme nejakú tú plážovú promenádu po okolí. Všetko ostatné bude na stránke čoskoro a bude to hlavne o mori, pláži, hoteli, službách - a to všetko v písanej aj obrázkovej podobe.

Cesta do Avsallaru a do hotela Aska Just in Beach

Let bez problémov, trochu dlhšie rady na víza na letisku v Antálii, kufre bez problémov. Ďalšia rada na nafasovanie pokynov od delegátok pred letiskom a na dozvedenie sa čísla autobusu, potom menšie problémy so zástupcami tureckej partnerskej CK, ktorá nás mala dopraviť do hotela, ale všetko sa rýchlo vyriešilo.

 

Cesta do hotela takmer nekonečná, ešte zastávka v miestnom predraženom supermarkete s plechovkou piva za 4 Eurá. Potom už len rozvážanie ostatných dovolenkujúcich do ich hotelov. Aby to nebolo až také jednoduché, autobus zašiel aj na miesta, kde nijaký dovolenkár nevystúpil. Ale zato sme videli nový hotel . Potom už nasledoval príchod pred ten náš hotel, vyloženie kufrov a zostali sme sami (vlastne dve rodiny) na recepcii. Tu nám odňali voucher a pasy, dali nám vypísať prihlasovací formulár, v ktorom zas požadovali čísla pasov. Kto by si ich len pamätal. Pasy prefotili, vrátili nám ich, my sme opísali tie číselné kombinácie, dostali sme kľúče, kartičky na plážové uteráky a počkali sme na miestneho maníka, ktorý nám kufre hodil až na izbu. Mierny bakšiš vítaný.

Odchod z hotela na letisko a cesta domov

Na recepciu sme sa dostali aj s kuframi výťahom vlastnými silami, tu som odovzdal kľúče, kartičky od plážových uterákov, recepčný si skontroloval na počítači, či je všetko v poriadku, kývol hlavou a šli sme. Cesta na letisko prebehla klasicky pomaly, za tie 2 a 3/4 hodiny by som sa tam dostal snáď aj na nákupnom vozíku. Potom sme sa postavili na do radu check-in a tu začali problémy.

Prvý bol ten, že cestovka v pokynoch uvádzala, že povolená hmotnosť jednej batožiny bola 20 kg na osobu. Turci uznávali iba 15 kg, takže delegátky museli volať na Slovensko, aby poslali do Turecka e-mail, že 20 kg je pre našu cestovku OK. Druhý problém bol ten, že turkyne pri check-ine od prvých odvážlivcov s prekročenou hmotnosťou kufrov začali inkasovať, na čo sa delegátky snažili dostať dopredu tých s podváhou (teda batožiny myslím), aby sa to celé urýchlilo. Tretí problém pre turkov nastal, keď dve osoby mali jeden kufor a ten vážil viac ako 20 kg. Našťastie aj to delegátky zvládli a tak mohli naložiť aj náš jediný, približne 24 kilový kufor na pás a mohli sme ísť do budovy (medzitým už dorazil aj ten OK-e-mail zo Slovenska, takže sa rady trochu pohli).

Potom sme prešli okolo prvej bezpečnostnej turkyne, ktorá stála ako predvoj pri pohyblivých schodoch a pýtala pasy. Ale treba povedať, že dvojica pred nami ju asi trikrát odignorovala - a nič. Potom sme sa dostali ku skenerom, kde nám dôsledne nabili príručnú batožinu dávkou rentgenov. Myslel som, že je to už klasická osobná prehliadka a tak sme vyložili aj fľaše s vodou. Dostali sme sa do predpriestoru, tu nám skontrolovali pasy a dali výstupné víza, odtiaľ sme išli na ďalšiu kontrolu batožiny, tu nám ju opäť dôkladne zrentgenovali (až tu bolo potrebné vyložiť vodu) a až potom sme sa dostali do samotnej haly, kde nás už čakalo prekvapkanie v podobe 1,5 hodinového meškania.

Do Bratislavy sa potom už žiadne prekvapenie nekonalo, až na klasicky poničené kufre, ale pomaly si už začíname zvykať, už je to druhýkrát v posledných 15 rokoch.


Pred dovolenkou v Aska just in beach

Po rokoch sme si vybrali hotel v Turecku. Stredisko Avsallar neďaleko Alanye síce vyzerá medzi morom a diaľnicou trochu utlačené, najmä hotel Aska just in Beach, ale uvidíme, ako povedal ten slepý. Prvotné obhliadky mapy sľubujú, že sa sem dá vrátiť (myslím na tie mapy, či aj na pobrežie v skutočnosti, to uvidím až po dovolenke). Na webe je oficialna stranka hotela Aska just in beach

Z minulých dovoleniek zostalo veľa miest v Turecku, ktoré stoja za to. Počnúc Kapadokiou, cez Pamukkale, nejaké tie amfiteátre a inak divne naukladané šutre v okolí, ale prípadne aj nejaké ostatné prírodné zaujímavosti. Bude rozhodovať určite aj vzdialenosť a program, aby som necestoval niekde a zas naspäť dva dni a potom nás budú hnať ako splašené kone z miesta na miesto, aby sme videli zo všetkého trochu. Skúsenosti so zájazdami s našimi cestovkami v predtermíne nemám veľmi dobré (hlavne obsadenosť), najmä čo sa týka takýchto dlhých a náročných obzeraní

 

 


Posledne pridané

Najčítanejšie na Stefanynke