Achillion, Korfu - palác Sisi. Achileos

Posledný výlet po ostrove Korfu bol malý. Z hotela Palm Beach smer Moraitka (nákupy), Benitses (nákupy), Achilion a prehliadka paláca Sisi. Vstup tuším 7 E na osobu. Čo o to, zámoček je to pekný, udržiavaná záhrada, dokonca aj fotiť môžete čo chcete. Dokonca aj s bleskom. Len ma mrzí, že sme nezastihli domácu pani. Možno sme však prišli neskoro my, lebo sa mi zdalo, že ako nás čakala pred vchodom, tak tak skamenela (aj zmramorovatela).

Parkovanie pred Achillionom trochu komplikovanejšie, okolo vstupu samý autobus, prípadne ešte tak nejaké stánky (vietnamskí predavači žiadni). Nám sa podarilo zaparkovať asi 100 metrov nižšie na kraji príjazdovej cesty od Benitses. Tých pár metrov vyššie sme sa dostali po vlastných a v paláci už až tak veľký nátresk ani nebolo cítiť.

Korfu, Achilion. Achileos

Achillion, Korfu - palác Sisi. Achileos

Achillion, Korfu - palác Sisi

Achillion, Korfu - palác Sisi

Achillion, Korfu - palác Sisi

Korfu, Achilion - Sisi vás očakáva

Sisi v Achilione na Korfu

Korfu, Achilion

Odtiaľ autom do údolia a stredom ostrova cez úzke cestičky, okolo navádzacieho radaru (veľká lopta viditeľná z veľkej diaľky - tušim sa to tam volá Agia Deka) až za stredisko Moraitika. Cestou pár výhľadov na Kerkyru, Achilion.

 


Posledne pridané

Novinky

Doplnené 5/2022

Čítať ďalej...