Pantokrator (južný)
Korfu, juh

Na dovolenku, čo sa týka výletov, opäť nepôjdem s veľkými očami, výhody tých malých som spomenul už v minulosti. Každopádne, to mi nebráni, aby som si tie výlety aspoň plánoval. V Agios Georgios south som bol naposledy v roku 2013, takže som zvedavý, čo sa tam za tých 10 rokov zmenilo (predpokladám, že nič :-) )

1. Takže ako prvý je prípadný lodný výlet do Pargy. Na nete som zatiaľ nenašiel, respektíve našiel z Kerkyry, ale nevyhovuje mi ani doprava do prístavu, ani časový rozpis, keď je tam príliš krátky časový úsek na návštevu mesta a prístavu Parga.

2. Medzi pešími výletmi mám v merku až tri:

  • Z Moraitiky cez Chlomos a Argirades do Agios Georgios (vyzerá na príjemnú prechádzku, doprava tam autobusom a následne pešo) - cca 12 km väčšinou asfaltová prechádzka
  • Z Agios Mateos cez južný Pantokrator do Agios Georgios (len ak budú podmienky na taxi do Mateosu. Odtiaľ na kopec, dolu na pobrežie a sado-maso prechádzka okolo jazera Korission). Časť cesty vedie po CT (Corfu Trail) - spolu cca 18 km, najskôr prudko hore, potom prudko dole a nakoniec beztieňová prechádzka po brehu (a nutnosť niesť si zásoby vody takmer po celý čas)
  • prípadne prechádzka z Agios Georgios do Gardenosu a späť (už som v minulosti absolvoval). Trasa vedie po CT (Corfu Trail) - cca 18 km príjemná prechádzka

3. Z bike výletov som pozeral predbežne na dva (ale nevylučujem ani nejakú formu motorového pohonu):

  • Cez Moraitiku, Agios Mateos a Gardiki (časť po Gardiki bez Mateosu som už v minulosti absolvoval). Náročné akurát od Gardiki hore do Mateosu a potom tlačenie biku po piesku - od mostíka cez vtok do jazera Korision až do strediska
  • na južné pláže až niekde ku Kavosu a juhovýchodom naspäť - pár postrehov a fotiek z minulosti

4. Z automobilových ešte uvidíme či a kde, predbežne som obzeral serpentíny Sokraki, Nymfy, prípadne jaskyňa Loutses a pod.

Z výletov po Korfu z minulosti


A je po dovolenke. Parga sa nekonala. Bike sa nekonal. Z peších výletov sa vyskytla vychádzka ku vtoku do jazera Korison a potom ešte výlet Moraitika (Mesongi) - Chlomos - Agryrades do Agios Georgios south.

Plus bolo auto na jeden deň - Kassiopi - Sidari - Peroulades a výhľad na Paleokastritsu z Lakones.


Najčítanejšie z Iónskych ostrovov na Stefanynke