Marmari, Kos. Pláž

Pláž pred hotelom Blue Jay (vlastne pred ním bol ešte nejaký hotel) s ležadlami a slnečníkmi za poplatok (5 €), patrila asi k hotelu Stela Maris a majitel sa príliš o čistotu nestaral. Ak našiel na brehu igelit, tak ho hodil do mora - veď akože o nič nešlo. Každé ráno približne o ôsmej - deviatej ponapravoval ležadlá, poometal piesok z nich, okolo jedenástej vyzbieral peniaze a k večeru (okolo piatej) posťahoval slnečníky. Trochu ďalej od pláže boli malé stromy a v ich tieni sa dalo vegetiť bez poplatku. Rovnako to bolo aj v úseku bez slnečníkov, akurát ten tieň tam chýbal.

Pri slnečníkoch boli aj zábrany proti vetru - taká kovová konštrukcia, na ktorej bola natiahnutá sieťovina. Počas nášho pobytu sme ich aj využívali, lebo silný chladný vietor bol nepríjemný. Možno ich využívali aj v prípade, že nejakého bláznivého windsurfistu vyhodilo až na pláž, ale taký silný vietor som počas pobytu naozaj nezažil.

Marmari, Kos. Pláž

Marmari, Kos. Pláž

Marmari, Kos. Pláž

Vstup do mora bol v stredisku Marmari pieskový, na niektorých miestach boli morské trávy, ale neboli ani odporné ani nebezpečné. Vstup bol vhodný aj pre deti, voda bola aj niekoľko metrov od brehu po pás. More čisté, asi 200 m od brehu bolo vidieť pieskové dno. Pláž v Marmari a Tigaki (v podstate spojená) je podľa môjho názoru najkrajšia pláž na Kose - dostatočne široká a otvorená.

Marmari, Kos. Pláž

Marmari, Kos. Pláž

Ľavá časť pláže strediska Marmari bola podobná, iba za hlavami mali cestu, pláž bola čistejšia a upravená. Cenovo neviem, na jednom mieste som videl ponuku za 4 €. Vpravo od strediska začínala nekonečná piesková pláž smerom na Tigaki, s miestami aj pre textilákov aj iných (žeby igeliťákov???)...

Marmari, Kos. Pláž

Marmari, Kos. Pláž

V mori boli pred nami ostrovy - Kalymnos, Pserimos a Plati, kam sa chodilo aj na lodné výlety.

Po pravej strane príjazdovej cesty k moru je niekoľko hotelov, parčík s amfiteatrom, hotel Blue Jay Beach, taverna a pláž.