1. Auto sa dalo požičať buď od 8.00 do 8.00 ďalšieho dňa, alebo aj od 20.00 do 20.00 ďalšieho dňa
 2. V cene bolo plné poistenie.
 3. Auto klasicky s 1/4 nádržou. Podľa vyjadrenia baby z pôžičovne nie sú na Kose problémy s pumpami. Ja som tankoval v sobotu večer (okolo polnoci zo soboty na nedelu) pri vjazde do Tigaki. Pumpa síce vyzerala čierne, ale pumpár nás obslúžil.
 4. Tankoval som systémom: 10 E (ale v pohode aj 5 E). Pumpár natankoval presne.
 5. Cesty na Kose nie sú vôbec nebezpečné (aj keď som počul minimálne o dvoch havárkach našich turistov pred našim príletom). Pokiaľ jazdíte vyhliadkovou rýchlosťou, tak v pohode. Aj keď na kozích bobkoch to brzdí zaujímavo.
 6. Nebezpečné je to možno pre nočných neosvetlených cyklistov (aj takých som videl), pretože povestné cyklistické chodníky na Kose vedú sčasti po okrajoch ciest a na hlavnej ceste (Main Road) sú označené iba odrazkami na asfalte.
 7. Odbočky na zaujímavé miesta sú zväčša značené hneď za cestou, ktorou bolo treba odbočiť, alebo ak pred, tak boli umiestnené na takých miestach, že ste sa museli otočiť dozadu :-)
 8. Na bajku som nebol, ale bol tam celkom zaujímavý výber - horské (Scott aj iné značky), pre dámy (aj s košíkom), cestné...
 9. Na štvorkolky aj Buginy (PGO) je potrebný vodičák na auto.
 10. Jeden z najlacnejších obchodov bol na polceste medzi Kosom a Lambi (ale aj pri výjazde z Kosu smerom na letisko). Mal velké modré B (vola sa tuším nejak Basileon (alebo podobne). Plechovka piva za nejakých 0,4 E (u nás v Marmari najlacnejšia za 1 E - supermarket Zografina, v uličke za autopôžičovňou Alfa).
 11. Nepochopiteľný je v hlavnom meste systém jednosmerných ulíc a prednosti na križovatkách v meste. Na dvoch rovnako neoznačených križovatkých dával raz prednosť autám prichádzajúcim sprava, inokedy zľava. Kvôli tomu som v hlavnom meste využíval hlavné ťahy a pre istotu dával pozor pred každou križovatkou.
 12. Pri kúpe chladeného pitiva v malom obchodíku v úzkej uličke Kosu som platil, a kým som schovával šrajtoflu, tak predavačka odmietla vydať igelitku s nákupom mojej manželke. (Ja sa pred manželkou neobávam o nákup, skôr o tú peňaženku)
 13. V taverne vedľa pôžičovne Kosmob pracovala mladá východniarka (tuším do polky septembra), vedľa v ďalšej taverne jej sesternica. Takže aj jazykovo menej zdatní sa tu môžu najesť. V "sesternicinom" podniku (pred vchodom boli vyložené vzorky Koktejlov) síce hrdo blikal nápis DISCO, ale to blikanie bolo asi tak všetko :-(.
 14. Psov pobehovalo v stredisku dosť, ale neboli dotieraví ani nebezpeční. Neviem, či boli dobrí, ja psov nejedávam :-).