Od Starých baní do Perneku

Októbrový výlet autobusom na Zochovu chatu. Odtiaľ už pešo okolo hvezdárne až na vyhliadku na Veľkej Homoli. Nakoľko sa na kopci držala hmla, z vyhliadky nič nebolo. Teda ani na Troch jazdcoch sa neliezlo, nakoľko skala bola od padajúcej hmly trochu vlhká. Naopak, v okolí sa v ten deň vyskytli jediné bedle. Zelenou značkou som teda zbehol až na Zumberg a vydal sa popri hlavnej ceste asfaltkou ďalej - hore na Babu.

 

Nad Zochovou chatou

Za Troma jazdcami

Smerom na Zumberg

VN Vinosady

Nakoľko Nad baňami sa na žltej turistickej značke vyskytovali zvyšky polomu a bolo potrebné ich obchádzať, odbočil som doľava, aby som sa lesnou cestou dostal na modrú značku pred Žilovou. Odtiaľ už klasicky po modrej až na Babu.

Nad Žilovou

Z Baby som sa dal najskôr po červenej smerom na Čmeľok, ale v sedielku som uhol doľava na lesnú cestu, o ktorej som predpokladal, že ma privedie až takmer k Sedlu pod Javorinou. aj by priviedla, keby som sa nenechal zlákať nevýraznou odbočkou na veľkej zákrute vpravo hore. ja som pokračoval chvíľu rovno, potom mierne dolu, ešte mierne dolu, až som zistil, že nevýrazná cestička končí. A tak som chvíľu traverzoval lesom, aby som nakoniec  dal prednosť tušenej ceste nado mnou. Cesta tam bola, pomerne novo upravená a tonami navozeného štrku, takže v tenkých teniskách nič moc. Našťastie aj ten štrk po pár sto metroch lesníkom došiel a tak som sa lesnou cestou dostal až medzi Prostredný vrch a Sedlo Javorina.

Za Babou

Za Babou

Za Babou - konečne bez kameňov

Odtiaľ som to už poznal a tak som len okolo Starých Baní zbehol až do Perneku.

Od Starých baní do Perneku

Trasa výletu na Mape. Podľa hikingu cca 25 km s prevýšením viac ako 900 m. Celkový čas o čosi málo viac ako 6 hodín. Občerstvenie možné na Zochovej, na Babe a v Perneku (po tom som takmer zostal nocovať v krčme 8-( ).


Novinky

Zatiaľ pridaných pár fotiek do Malých Karpát 2023. Pridaný výlet zo Senice k Miléniovému krížu a do kúpeľov Smrdáky.

Zo zahraničia bolo opäť Korfu. Pribudli dva výlety - k jazeru Korission a výlet Mesongi - Chlomos - Argyrades - Agios Georgios south. Plus pár fotiek z výletu autom po ostrove Korfu - obzretie Kassiopi, Sidari, Peroulades a Lakones.

Podobné články