Z jedenástich vrcholov Malých Karpát vyšších ako 700 metrov je ich príjemne dosiahnuteľných z Bratislavy šesť. Potom nasleduje Roštún a posledné štyri sú v okolí Smoleníc. Z tých šiestich som si vybral päť, aby som ich počas výletu dokázal spočítať na prstoch jednej ruky. Vynechal som teda Vysokú a zostali tieto: Veľká Homola (709 mnm), Skalnatá (704 mnm), Čertov kopec (752 mnm), Javorina (703 mnm) a Čmeľok (709 mnm).

Decembrový sobotný deň ako stvorený na leňošenie v posteli. Teda hmly a zima mimo vykúrenej miestnosti. No a navyše rozmočený terén a plno blata. Aj preto som okresával zo vzdialenosti a radšej volil príjemnejšiu prechádzku výletným krokom. Ale aj to leňošenie bolo, moc sa mi vstávať nechcelo a tak som sa na Zochovu chatu dostal až pred desiatou hodinou.

Zochova chata

Veľká Homola

Traja Jazdci

Zbojnícke - také BVPčka by tu chrochtali blatom (alebo blahom :-) )

Pod Skalnatou

Skalnatá

Čo čert nechcel - na Čertovom kopci sa hmla záhadne strácala

Čertov kopec

Čertov kopec - späť do hmly

Javorina

Javorina

Čmeľok


Trasa výletu na mape


Novinky

So zmenou systému mi zrušilo popisy pod fotkami v článkoch. Budem postupne opravovať a dopĺňať... Zatiaľ prosím o dlhšie podržanie myši nad obrázkom, zjaví sa klasický "ALT"

Zo zahraničia bolo opäť Korfu. Pribudli dva výlety - k jazeru Korission a výlet Mesongi - Chlomos - Argyrades - Agios Georgios south. Plus pár fotiek z výletu autom po ostrove Korfu - obzretie Kassiopi, Sidari, Peroulades a Lakones.

Zatiaľ pridaných pár fotiek do Malých Karpát 2023. Pridaný výlet zo Senice k Miléniovému krížu a do kúpeľov Smrdáky.

Podobné články